Zlaté Hory mají bod, ale hrály hrozně, přiznal jejich kouč

Zlaté Hory/Troubky – V dohrávce 12. kola krajského přeboru remizovali fotbalisté Zlatých Hor na svém hřišti s mužstvem Troubek. Vzhledem k předvedenému výkonu pak mohou být domácí za bod rádi.

18.11.2012

Kouč Zlatých Hor Jiří Silný.Foto: DENÍK/Jan Kastner

„Pod mým vedením to byl náš nejhorší výkon v podzimní části soutěže, zejména v první půli jsme hráli opravdu hrozně. Chybělo nám nasazení, nadšení pro hru, kazili jsme přihrávky, vázla nám kombinace," postěžoval si úvodem trenér Zlatých Hor Jiří Silný.

Domácí předváděli fotbal jen něco málo před deset minut úvodní části, pak jejich výkon sklouzl spíše k fotbalové holomajzně, za což hosté svého protivníka ve 30. minutě potrestali z brejku vedoucím gólem Němčáka.

„O přestávce tak byla v kabině trochu bouřka, řekli jsme si, že takto hrát nemůžeme, udělal jsem nějaké změny v sestavě, když třeba Škodu jsem posunul do útoku, aby jako vysoký hráč udržel míče, protože v první půli je naše ofenziva dost často ztrácela," podotknul dále zlatohorský kouč.

Výkon domácích se poté sice zlepšil a minimálně do šedesáté minuty domácí nepustili soupeře z jeho půlky, ale dlouhou dobu se nemohli prosadit v koncovce, ani po sérii několika rohových kopů.

Teprve v 65. minutě po rohu Plháka bylo srovnáno, když míč si do vlastní sítě nešťastně poslal Obrtel. Jenže krátce po rozehrávce hosté znovu vedli, když svůj druhý gól v zápase dal Němčák.

„To jsem opravdu myslel, že rozkoušu lavičku, ale stalo se, nezbývalo nám, než hrát dál," řekl s úsměvem Jiří Silný.

Na těžkém terénu se poté jen těžko dalo kombinovat a domácí se především snažili nakopávat balony a nakonec se dočkali alespoň kýženého vyrovnání, opět díky standardce.

Těsně před koncem další rohový kop znamenal pro Zlaté Hory bod, když hlavou se trefil Pluhařík.

Chvíli předtím však mohli domácí děkovat fotbalové štěstěně, neboť Stískal šel sám na gólmana Švrčinu, ale svou střelou nezamířil mezi tyče.

„Z pohledu domácího mužstva jsme ztratili dva body, ale na druhou stranu vzhledem k výkonu je ten jeden bod pro nás zisk," shrnul sobotní klání Silný.

„Remíza je asi nakonec spravedlivá. V první části jsme byli lepší my, po přestávce soupeř. Ale k výhře jsme měli blíž než domácí, škoda nevyužité šance Stískala v závěru, mohlo to být 3:1 pro nás, místo toho jsme ale potom ještě inkasovali," uvedl k zápasu hrající trenér Troubek Lumír Stoklásek.

„Každopádně mě mrzí, že jsme oba góly domácím vlastně darovali. První byl vlastní, při tom druhém jsme nebyli příliš důrazní v šestnáctce," dodal Stoklásek.

FK Zlaté Hory – FK Troubky 2:2 (0:1)

Branky: 65. Plhák, 87. Pluhařík – 30. a 66. Němčák.
Zlaté Hory: Švrčina – Burian, Škoda, Hoffmann, Karlík – Charalambidis (14. Madejczyk), Minka (25. Biedrava), Pluhařík, Plhák – Dočekal (60. Petroš), Brückner. Trenér: Jiří Silný.
Troubky: Bielik – J. Haviernik, Čevela, Stoklásek, Obrtel – Nemrava (40. Pospíšil), Petráš, Němčák, R. Haviernik, Kučera (80. Brázda) – Stískal. Trenér: Lumír Stoklásek.