Se Středočechy dokázal celek Salithu držet krok snad jen v první třetině, ve zbývajícím čase to už byl ze strany Draků spíše jen zmar, chaos a křeč.

Hosty dostal do vedení pohotovou střelou Jan Ordoš, když zcela osamocen zblízka překonal Šindeláře. Šumperku se podařilo v 15. minutě srovnat krok díky přesilovce, když David Roupec z první od modré čáry propálil gólmana Lukáše.

Jenže za dalších sedmdesát vteřin domácí znovu prohrávali, Adam Dlouhý si najel do střelecké pozice a bekhendem zamířil přesně.

K dalšímu vyrovnání pomohla Drakům opět početní výhoda, po střelce Roupce dorážel Marek Haas, jenže Benátky znovu rychle kontrovaly.

Šumperský gólman neudržel mezi betony nahození od modré čáry a puk poskakující na brankové čáře dopravil za jeho záda důrazný Jan Plodek.

Ve 25. minutě pak nastřelil benátecký kapitán tyčku, aby o několik málo okamžiků později překonal Šindeláře nepříliš těžkou střelou zkušený Jan Víšek – 2:4.

Těsně před polovinou utkání následně hosté bleskově využili početní výhodu díky bleskové kombinační akci, na jejímž konci zametl kotouč do odkryté klece Adam Dlouhý a vyhnal Filipa Šindeláře na střídačku. Místo mezi šumperskými tyčemi tak zaujal Daniel Zelenka.

Jednu z posledních šancí, jak odvrátit debakl měl Šumperk na začátku třetí třetiny, kdy hrál téměř minutu a půl přesilovku pět na tři, jenže bez efektu.

Naopak ve 46. minutě připravil náhradního gólmana Draků o čisté konto přesně mířenou dělovkou Marek Pabiška a upravil výsledek na konečných 2:6.

Hodně dusno tak bylo po zápase v domácí kabině, téměř hodinu potom museli zástupci z řad novinářů čekat na ohlas šumperských trenérů k tomuto klání.

„Za to, co jsme dneska předvedli, bychom v té kabině měli sedět a rozebírat dnešní výkon do zítřka, opravdu nevím, co k tomu dnes říct. Nevyužili jsme přesilovku pět na tři, v těch klasických sice dáme dva góly, jenže hra pět na pět je katastrofa," připustil po nevydařeném utkání asistent trenéra Draků Libor Pivko.

„Bohužel si na rovinu musíme říct, že tady nemáme hokejisty, máme tady průměrné ligové hráče a pokud zápasy nezačneme hrát srdcem, tak nebudeme vyhrávat. Nebudeme si nic nalhávat, chybí nám tady kvalita, máme mladý tým a ti kluci by si měli uvědomit, že jen poctivou prací a dřinou se mohou dostat na vrchol a ne tím, co momentálně předvádějí," dodal Libor Pivko.

Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 2:6 (2:3, 0:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 15. Roupec (Plášek, Moučka), 18. Haas (Moučka, Roupec) – 12. Ordoš (Plodek, Čermák), 16. Dlouhý (Černoch), 19. Plodek (Havlín, Kajínek), 26. Víšek (Kamínek), 29. Dlouhý (Čermák, Volf), 46. Pabiška (Dlouhý, Víšek). Rozhodčí: Kopeček – Rampír, Polák. Vyloučení: 7:8. Využití: 2:2. Diváci: 698.
Šumperk: Šindelář (29. Zelenka) – Bažant, Roupec, Gewiese, Sedlák, Prokop, Látal, Petira – Haas, Plášek, Moučka – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Brunec, Kňazev, Šimun - Hroch, Voženílek, Půlpán – Ostřanský. Trenér: Radek Kučera.
Benátky: Lukáš – Trška, Čermák, Kajínek, Havlín, Říha, Kalina, Pabiška – Dlouhý, Volf, Víšek – Ordoš, Plodek, Miškovský – Havlas, Černoch, Matějček – Huňa. Trenér: Jiří Čelanský.