Dvě třetiny drželi hosté proti druhému mužstvu tabulky nerozhodný stav, třetí dějství se však změnilo v galapředstavení hodonínského hráče, který své první hokejové kroky dělal právě v Šumperku.

Jihomoravany poslal v úvodní části do vedení z přečíslení dva na jednoho Radek Zháňal. Draci pak kontrovali při vlastním oslabení, kdy Sedlákovu přihrávku nasměroval mezi betony gólmana Jan Matějka.

Šumperský kapitán následně mohl svůj tým poslat do trháku, jenže v polovině utkání neproměnil nařízené trestné střílení

V závěru druhé třetiny však opět zaúřadovala první formace Draků a z dorážky poslal Šumperk do vedení Daniel Vachutka.

Jenže ve zbytku hry se ukázalo, jak dobrý tah Hodonín udělal, když před sezonou z brněnské Techniky přivedl Petra Jurču.

Pouhou vteřinu před vypršením druhé dvacetiminutovky se bývalému Drakovi podařilo vyrovnat nejprve na 2:2, aby v 50. minutě poté vrátil při přesilovce Hodonínu ztracený náskok.

Za dalších třicet vteřin následně v oslabení dovršil domácí útočník hattrick, když znovu těšil z přihrávky hodonínského matadora Petra Peše.

Spolupráce těchto dvou mužů zafungovala i v samotném závěru, kdy druhou využitou přesilovkou a čtvrtým gólem Petra Jurči v tomto utkání zpečetili Drtiči výsledek na konečných 5:2.

„Myslím si, že výsledek je vzhledem k naší hře nespravedlivý. Rozhodující faktor byl čtvrtý gól, po kterém se naše hra rozložila. Fauly, které jsme dělali, vznikly z přemíry snahy. Měl jsem strach z rozhodčích, protože podle mého názoru v Hodoníně podléhají tlaku, ale dnes jsem s jejich výkonem docela spokojen," prozradil na klubovém webu Draků Aleš Flašar, trenér Šumperku.

SHK Hodonín – Draci Šumperk 5:2 (1:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 11. Zháňal (Charvát), 40. Jurča (Kadlec, Peš), 50. Jurča (Peš, Kadlec), 51. Jurča (Peš), 57. Jurča (Peš, M. Haloda) – 20. Matějka (Sedlák, Janota), 40. Vachutka (Matějka). Rozhodčí: Vaněk – Maloušek, Maťašovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 1045.

Hodonín: O. Haloda – Kužílek, M. Haloda, Pokorný, Loginovskij, Polesný, Miklík, Hovsepyan – Jurča, Peš, Kadlec – Janás, Vaněk, Hajný – Kononenko, Vrána, Hložánek – Černohous, Charvát, Zháňal. Trenér: Stanislav Beťko.

Šumperk: Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Langr. Trenér: Aleš Flašar.