Proti Horácké Slavii dokázal celek Salithu zabodovat i v šestém vzájemném utkání tohoto ročníku WSM ligy, navíc si připsal i nejvýraznější výhru sezony.

Hosté dorazili do Šumperku pouze s jediným brankářem a také se čtveřicí juniorů ročníku 1997, i přesto měla Třebíč raketový nástup do hry, když se hned po 44 vteřinách ujala vedení lehkou dorážkou Martina Čecha.

„Utkání jsme nezačali dobře, ale možná to bylo i dobře, protože nás to pak nakoplo k lepšímu výkonu. Ze začátku jsme byli nervózní, měli tam spoustu zkažených přihrávek i z holí zkušených hráčů," začal své hodnocení trenér Šumperku Milan Mazanec.

Draky vrátilo do hry v 6. minutě vyrovnání z hokejky kapitána Marka Haase, který si dobře najel na přihrávku zpoza branky.

Později domácím pomohly dva slepené góly v rozmezí pouhých třiceti vteřin, do vedení je dostal Milfaitův bekhend a záhy náskok navýšil důrazný Eduard Šimun.

Potom sice Třebíč rychlou kombinací a zakončením Martina Čecha v přesilovce snížila, těsně před přestávkou si však druhou trefu večera připsal šumperský Eduard Šimun a vrátil Šumperku dvoubrankové vedení.

Ve 23. minutě se zbavil obránce elegantní stahovačkou Jan Milfait a trefil přesně po víko, aby následně krátce za polovinou utkání tentýž hráč dovršil svůj hattrick, když udeřil při vlastním oslabení.

Svou pokračující přesilovku ale nakonec hosté využili ke snížení, do horního růžku Svobodovy klece zamířil Jakub Bartoň – 6:3.

Třetí třetina již za rozhodnutého stavu přinesla celkem bezstarostný a otevřený hokej, v němž poslední slovo měli Draci, konečnou podobu výsledku dal Jan Káňa.

V samotném závěru už pouze aktivní Eduard Šimun zahodil šanci na hattrick, když trestuhodně netrefil zcela odkrytou bránu.

„Dnes nás podržela druhá formace, která zahrála výborný zápas, zadařilo se hlavně Honzovi Milfaitovi, celkově se naše produktivita projevila na konečném skóre, za což jsme rádi," uvedl dále šumperský kouč.

„Pro nás byla především důležitá rychlá odpověď na jedna jedna, tady se zápas lámal, potom jsme přidali další dva rychlé góly a už měli navrch," dodal Milan Mazanec.

Další zápas play out a zároveň klíčový duel celé sezony čeká Draky v sobotu 5. března, kdy se na zimním stadionu v Litvínově střetnou s Mostem.

Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 7:3 (4:2, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Haas (Šimun, Brunec), 10. Milfait (Fořt), 10. Šimun (Brunec, Haas), 20. Šimun (Miškovský), 23. Milfait (Fořt), 34. Milfait (Fořt), 54. Káňa (Fořt, Haas) – 1. Čech (Psota, Čejka), 16. Čech (Polodna, Psota), 35. Bartoň (Kristl, Šaur). Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 799.

Šumperk: M. Svoboda – Gewiese, Sedlák, Puzič, Bail, Prokop, Holík, Horyna – Milfait, Fořt, Káňa – Haas, Šimun, Brunec – Ostřanský, Plášek, Miškovský – Panna, Hlinka, Hroch. Trenér: Milan Mazanec.

Třebíč: D. Svoboda – Čejka, Přibyl, Šaur, Bartoň, Schejbal, Jiří Wasserbauer, Hort – Psota, Polodna, Čech – Kristl, Juráň, Petelin – Burian, Bednář, Jan Wasserbauer – Urban, Baldwin, Maštera. Trenér: Jiří Mička.