Jenže domácí zásluhou Romana Juráka pouhé dvě vteřiny před koncem třetí třetiny srovnali stav na 2:2 a klání muselo do prodloužení. V něm branka nepadla, a tak rozhodovaly až samostatné nájezdy. Jako jediný se prosadil šumperský útočník Daniel Vachutka.

„V první třetině jsme měli daleko více ze hry a Skalici přehrávali, akorát jsme nedávali góly. Postupně se hra vyrovnávala, ale pořád na tom naši kluci byli o něco lépe,“ hodnotil klání asistent trenéra Zdeněk Novosad.

Úvodní branka padla až v 37. minutě, kdy skóre otevřel Milan Ostřanský. Druhou trefu českého celku upekla letní posila Michal Romančík. Ten se prosadil už potřetí za dva přípravné mače.

„Musím kluky pochválit, všechny čtyři formace odehrály výborný zápas. Taky si musíme uvědomit, že jsme nastoupili asi se sedmi dorostenci a hráli proti týmu hrající slovenskou druhou nejvyšší soutěž,“ dodal Novosad.

Druhý ze tří zápasů na Slovensku sehrají Draci už ve čtvrtek 16. srpna od 17 hodin v Martině. O den později se jim do cesty postaví Považská Bystrica.

HK Skalica – Draci Šumperk 2:3 sn (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0)

Branky: 9. Hujsa (Jurák), 60. Jurák (Hujsa) – 37. Ostřanský (Pokorný), 51. Romančík (Vachutka, Sedlák), rozh. náj. Vachutka.

Sestava Šumperku: Kristín (od 31. Haloda O.) – Sedlák, Řezáč, Vachutka, Plášek, Romančík, Gewiese , Drtil, Pokorný, Šíp, Horký, Haloda M., Kužílek, Antonov, Hroch, Ostřanský, Tolokonnikov, Habrman, Haluza, Urban, Blecha. Trenér: Jozef Zavadil.