Střetnutí tak paradoxně skončilo stejným výsledkem 1:2, jako před deseti lety při premiérové účasti Draků mezi prvoligovou elitou. A rovněž tehdy se oba protivníci potkali v rámci 2. kola soutěže.

Šumperk absolvoval duel bez svého nejproduktivnějšího obránce přípravy Aleše Holíka, jenž je nemocný a bere antibiotika. Místo něj zaujal jeho místo v sestavě na střídavý start z Třince lotyšský bek Janis Andersons.

V úvodním dějství Draci bojovali na doraz a nelze jim upřít nasazení. Na hráčích Chomutova naopak byla vidět daleko větší lehkost v pohybu i bruslení a zdálo se, jakoby hosté vyčkávali, s čím na ně protivník vyrukuje.

O výsledku klání nakonec rozhodla prostřední část hry, v níž padly všechny góly. Šumperk potom v této pasáži doplatil především na své chyby.

Pouhých 46 vteřin po úvodní přestávce se Severočeši ujali vedení, když domácí ztratili kotouč ve středním pásmu. Vítěznou trefu hosté zaznamenali ve dvojnásobné přesilovce.

„Začátek druhé třetiny jsme zaspali. Nejprve uděláme hrubku na modré čáře. Záhy jsme šli zbytečně do tří a v tomto oslabení hrát proti první pětce Chomutova, to je sebevražda. Stejně jako v minulém utkání se Znojmem, opět tato stejná situace tři na pět zlomila zápas gólem na 0:2,“ okomentoval rozhodující momenty středečního duelu trenér Draků Jiří Režnar.

Šumperští hokejisté přesto dokázali vývoj zdramatizovat, když se ve 39. minutě při klasické přesilovce prosadil teprve osmnáctiletý Jakub Orsava, jenž si odvážně vybruslil před bránu a mazácky zakončil.

V hektickém závěru Draci několikrát sahali dokonce po vyrovnání. Asi nejblíže byl gólu v 53. minutě obránce Tomáš Sedlák, jenž ale svou dělovku namířil pouze do Hanuljakovy lapačky. Těsné skóre se nezměnilo ani během hry Draků bez brankáře a Chomutov si již výsledek pohlídal.

I přes porážku se Šumperk za své vystoupení proti jednomu z hlavních lídrů soutěže rozhodně nemusí stydět. Po skončení utkání se pak domácí celek dočkal od svých příznivců potlesku na otevřené scéně.

„Šumperk má silné mužstvo, řada jeho hráčů ještě nedávno hrála pravidelně extraligu. Myslím si, že postupně půjde ještě nahoru a bude nepříjemným soupeřem pro každého. I proto si moc ceníme toho, že jsme tady dnes uspěli,“ doplnil trenér Chomutova Radim Rulík.

Salith Šumperk – KLH Chomutov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Branky: 39. Orsava (Vosátko, Podešva) – 21. Pulpán (Duda, Procházka), 27. Skořepa (Kraft, Grof). Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Rozhodčí: Trombík – Jureček, Vengřín. Diváci: 1100.
Šumperk: Vojtek – Rimmel, Vosátko, Sedlák, Rangl, Andersons, Novajovský – Pavelek, Barus, Hašek – Ambruz, Hulva, Antonovič – Meluzín, Podešva, Steber – Orsava.
Chomutov: Hanuljak – Pulpán, Bombic, Trefný, Pavlas, Malinský, Grof, Všetečka, Révay – Procházka, Kraft, Duda – Skořepa, Trochta, Fiala – Eiselt, Mikšovic, Jíra – Tauš, Domin, Míka.