Středočeši tak díky vítězství 3:0 přerušili sérii sedmi porážek v řadě, naopak šňůra neúspěšných zápasů Draků se natáhla na číslo šest, navíc celek Salithu již počtvrté v ročníku vyšel střelecky naprázdno.

Hosté nastoupili do utkání poprvé pod vedením nového trenéra Milana Mazance, v šumperské sestavě tentokrát chyběl zraněný obránce Tomáš Drtil.

Ke kýženému úspěchu poté Drakům nepomohl ani famózní výkon brankáře Miroslava Svobody, benátecký mladík mezi tyčemi Lukáš Hosnedl si následně připsal své premiérové čisté konto v seniorském hokeji.

Střelecky aktivnějším týmem v první části byli hokejisté Benátek, velkou možnost otevřít skóre přesto měli Draci, jenže nedokázali využít přesilovku pět na tři.

Během prostřední dvacetiminutovky měl podstatně více práce šumperský brankář, který si zejména v polovině střetnutí připsal několik těžkých zákroků a dlouho držel naděje hostů.

Až ve 38. minutě však již nestačil na rychlou kombinaci soupeře, po níž Adam Dlouhý v přesilovce zakončoval nad Svobodův beton.

Během třetí části měl Šumperk několikrát na svých hokejkách vyrovnání, jenže ve 44. minutě se neujala teč Pláška, později jel dokonce Ostřanský zcela sám na Hosnedla, ale s pokusem mezi betony neuspěl.

A jak už to většinou bývá, přišel trest na druhé straně. V 52. minutě domácí hráči přidali druhou trefu zásluhou bekhendu Víta Jonáka.

Za tohoto nepříznivého stavu zkusili Draci v závěru zápasu hru bez gólmana, střelou do opuštěné klece však dal výsledku definitivní podobu Jan Odroš, který si tak upevnil pozici nejlepšího střelce Benátek.

Další mistrovské utkání WSM ligy sehrají Draci ve středu 18. listopadu, kdy na svém ledě přivítají od 18 hodin celek LHK Jestřábi Prostějov.

HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 38. Dlouhý (Lakatoš, Jonák), 52. Jonák (Lakatoš, Dlouhý), 59. Ordoš (Volf). Rozhodčí: Horinek – Maštalíř, T. Svoboda. Vyloučení: 6:10. Využití: 1:0. Diváci: 256.

Benátky: Hosnedl – Říha, Čermák, Kurka, Havlín, Trška, Ulrych, Pabiška – Dlouhý, Lakatoš, Jonák – Ordoš, Volf, Špaček – D. Svoboda, Matějček, Hrníčko – Huňa, Havlas, Paločko. Trenér: Jiří Čelanský.

Šumperk: M. Svoboda – Prokop, Sedlák, Petira, Holík, Roupec, Puzič, Zdráhal – Fořt, Vrdlovec, Milfait – Půhoný, Šebek, Ostřanský – Brunec, Plášek, Haas – Hroch. Trenér: Milan Mazanec.