Brankář Petr Zavadil si tak připsal své první čisté konto v šumperských barvách, dva střelecké zápisy domácích pak zařídili odchovanci Radek Fischer s Tomášem Drtilem.

Úvod utkání nejprve přinesl přesilovku Šumperku, když hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě, nabídnutou výhodu však Draci nevyužili.

V 7. minutě se ale při hře pět na pět prosadil z pravé strany střelou pod víko Radek Fischer, jehož trefa se nakonec ukázala jako vítězná.

Stejný hráč měl později v první třetině i další velkou šanci, jenže po ideální přihrávce od Daniela Hrocha sám mezi kruhy netrefil ideálně kotouč, hosté se naopak na dostřel domácí svatyně příliš nedostávali.

Také druhé dějství odstartovali domácí hokejisté v početní výhodě, jenže ani tentokrát se skóre neměnilo, největší šanci propásl Vladimír Cink, když trefil tyčku.

V dalším průběhu hry měli nadále opticky více ze hry Draci, leč bez výraznějších šancí. Až ve 37. minutě mohl navýšit domácí náskok Tomáš Drtil, který ujel z trestné lavice do brejku, ale jeho kličku opavský gólman Šafránek vystihl.

Šumperský odchovanec mezi opavskými tyčemi pak trápil domácí střelce i během třetího dějství a svým výkonem držel naděje Slezanu až do samotného závěru.

Za stavu 1:0 tak zkusili hosté v 59. minutě power-play, dokázali Šumperk zatlačit v jeho obranném pásmu, ale vyrovnat se jim nepodařilo.

Naopak po střele Tomáše Drtila od vlastní modré čáry skončil puk 23 vteřin před koncem v opuštěné opavské kleci a Draci tak pojistili své zasloužené vítězství.

„Kluci dnes hráli opravdu zodpovědně zezadu a bylo tam jen minimum chyb. Opavu jsme moc do šancí nepouštěli a tým nakonec svým zodpovědným výkonem pomohl gólmanovi k čistému kontu. Takový zápas jsme potřebovali sehrát, určitě nám to dodá sebevědomí do zápasů s těžkými soupeři jako je Vsetín či Poruba," prozradil ve zkratce trenér Draků Aleš Flašar.

„Vzhledem k tomu, jaký máme mladý tým, tak jsme tento duel proti zkušené Opavě zvládli opravdu výborně, možná trochu škoda některých nevyužitých šancí. Hosty ale držel výborný Šafránek, nám pak chybělo i více klidu v koncovce," dodal Aleš Flašar.

Draci Šumperk – HC Slezan Opava 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Branky: 7. Fischer (Hroch, Cink), 60. Drtil. Rozhodčí: Škach – Blaha, Goňa. Vyloučení: 4:7, bez využití. Diváci: 630.

Šumperk: Zavadil – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida. Trenér: Aleš Flašar.

Opava: Šafránek – Slavík, Holík, Galvas, T. Černý, Mosler, Tuma, Vrábel, Wolf – Polok, Vítek, Grygar, Chalupa, Herman, Pavelek, L. Černý, L. Svoboda, Štindl, Rousek. Trenér: Pavel Hulva.