Předchozí dvě domácí výhry sice vlily opět vrchovatou míru optimismu do řad šumperských fanoušků, navíc pouhé tři inkasované góly v posledních třech zápasech signalizovaly zlepšení doposud bídné obranné hry Salithu, jenže o víkendu na severu Čech opět přišlo vystřízlivění.

Na ledě předposledního týmu soutěže sice Draci dlouhou dobu drželi bezbrankové skóre, hned v 7. minutě však dostali první varování, které jakoby předznamenalo pozdější vývoj událostí.

Zbývající zápasy základní části* Pondělí 3. 2. Šumperk - HC Stadion Litoměřice

* Středa 5. 2. Medvědi Beroun - Šumperk

* Sobota 8. 2. Šumperk - HC Dukla Jihlava

* Úterý 11. 2. HC Benátky nad Jizerou – Šumperk

* Pátek 14. 2. Šumperk - HC Most

* Středa 19. 2. HC Slovan Ústečtí Lvi - Šumperk

Při přesilovce hostů pět na tři (!) ujel šumperské obraně Karel Ton, po jehož akci se sudí ještě chvíli radili, zda kotouč přešel brankovou čáru.

V závěru první části naopak mohl jít do vedení Šumperk, bohužel pro Draky Aleš Holík po přihrávce od Pláška trefil pouze břevno kadaňské klece.

Bezgólový stav následně přetrval i zkraje druhé třetiny, kdy se zcela sám před Tomášem Štůralou ocitl Karel Hromas, který si ale nakonec spravil chuť o něco později.

Ve 36. minutě se Kadaň právě díky zásahu bývalého sparťanského útočníka ujala v přesilovce vedení, které za pouhých třicet vteřin navýšil Petr Jíra na 2:0.

A aby toho nebylo málo, v čase 38:47 přidal třetí trefu severočeského celku Karel Ton. Najednou tak vše směřovalo k tomu, že potřetí v sezoně již Draci hokejisty Kadaně asi neporazí.

Navíc v závěru duelu stačili domácí svůj náskok ještě navýšit, nejprve díky zásahu Jakuba Nováka, deset vteřin před závěrem poté zpečetil výsledek z brejku juniorský reprezentant Ondřej Kaše.

Domácí se tak díky zisku tří bodů nad Draky odpoutali z barážové příčky, na kterou klesl v úvodu 1. ligy dlouho vedoucí Beroun. Šumperk si potom připsal letos již deváté utkání, v němž nevstřelil ani gól.

„Oproti předchozím dvěma domácím zápasům jsme tentokrát byli úplně jiný mančaft a bohužel si neumím vysvětlit proč… Dnes jsme si nebyli schopní dát jedinou přihrávku, nedařil se nám přechod do útoku, prostě všechno špatně. Špatný přístup od všech hráčů," okomentoval zápas trenér Draků Radek Kučera.

SK Kadaň – Salith Šumperk 5:0 (0:0, 3:0, 2:0)

Branky: 36. Hromas (Kaše, Kämpf), 37. Jíra (Gajovský, Pavlas), 39. Ton (Jíra, Gajovský), 56. J. Novák (Hammerbauer, Hanták), 60. Kaše (Trefný, Szakal). Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. Střely na branku: 40:30. Rozhodčí: Jílek – Koskuba, Šulo. Diváci: 250.
Kadaň: Strmeň – Pavlas, Opalek, Kopáč, Prošek, Szakal, Mazanec, Trefný – Jíra, Gajovský, Ton – Kaše, Kämpf, Hromas – Hammerbauer, Hanták, J. Novák – Chrpa, L. Novák, Janák. Trenér: Miroslav Buchal.
Šumperk: Štůrala – Holík, Novotný, Sedlák, Dudáš, Tesařík, Gewiese, Starý – Haas, Plášek, Semorád – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Langr, Cink – Skoumal, Půhoný, Červenka. Trenér: Radek Kučera.