Draci opět ztratili solidní náskok, tentokrát za 19 sekund

Šumperk /TABULKA/ – Hokejistům Šumperku se opět nepovedlo zabodovat na ledě soupeře, přestože ve středečním zápase 24. kola 1. ligy v Jihlavě dvakrát vedli, jednou dokonce o dva góly.

21.11.2012

Tomáš SedlákFoto: DENÍK/Jan Kastner

Na straně domácích tentokrát chyběl v sestavě bývalý kanonýr Draků, nyní jihlavský forvard Michal Velecký. Šumperk pak nastoupil do zápasu na Horáckém zimním stadionu v brance s Vratislavem Vajnerem, který v minulosti krátce oblékl právě i dres Dukly.

Kromě změny mezi tyčemi navíc trenér Šumperku Radek Kučera zcela rozházel všechny útočné řady, do nichž se po dlouhodobém zranění vrátil opět Tomáš Brunec.

„Ty změny v sestavě byl záměr, chtěli jsme něco změnit, dát mužstvu pro zápasy venku nějaký nový impuls. Dnes je obrovská škoda, že nám to nevyšlo, sahali jsme po bodech," konstatoval zklamaně trenér Draků Radek Kučera.

Samotné střetnutí začali Draci oproti předchozím venkovním duelům na výbornou. Hned ve 4. minutě se Dukla musela bránit dvojnásobné přesilovce soupeře, kterou využil svou pověstnou dělovkou od modré čáry šumperský kapitán Aleš Holík.

Když navíc o deset minut později uklidil Adam Červenka za záda domácího gólmana vyraženou střelu Tomáš Sedláka, byli hosté rázem na koni a do konce úvodní části musela Jihlava ještě přečkat několik horkých chvilek.

Bohužel pro Draky se na začátku druhého dějství karta obrátila a tentokrát pykali za svou nekázeň hosté. Nejprve ve 25. minutě snížil při přesilovce matador jihlavské sestavy Martin Filip a za dalších devatenáct vteřin se z individuální akce prosadil Adam Zeman.

Najednou měli navrch domácí hokejisté, z jejichž velkých šancí lze zmínit ránu Drtiny z mezikruží a pak samostatný únik Zemana, jenž ale své sólo zakončil nepovedeným blafákem.

Ani ne minuta třetí třetiny následně stačila Drakům, aby se znovu ujali vedení, když si svůj třetí kanadský bod v utkání připsal obránce Tomáš Sedlák, jenž po předchozích dvou nahrávkách přidal do svých statistik tentokrát i gólový zápis.

Jenže lehce nabyl, lehce pozbyl… Za necelou minutu Dukla kontrovala vyrovnáním na 3:3 z hole Vojtěcha Zadražila, ve 48. minutě pak podruhé v utkání skóroval nejzkušenější muž na hřišti, čtyřicátník Martin Filip a Jihlava poprvé vedla.

A tento gól se nakonec ukázal jako vítězný, těsné vedení si totiž domácí přes velkou snahu soupeře již pohlídali. Ke změně skóre nevedla v poslední minutě ani krátká hra Draků bez brankáře.

„Bohužel jsme zase udělali hloupé chyby, které Jihlava potrestala. Problém byl, že jsme si svůj náskok nedokázali déle pohlídat a vždy okamžitě inkasovali. Jako bychom měli strach, že vedeme a začneme bláznit. Třeba u rozhodujícího gólu byli tři naši hráči nepochopitelně za bránou," dodal šumperský kouč.

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 4:3 (0:2, 2:0, 2:1)

Branky: 25. Filip (Hodek), 25. Zeman (Malec, Hubáček), 42. Zadražil (Zeman), 48. Filip (Krupka, Jeslínek) - 4. Holík (Sedlák, Červenka), 14. Červenka (Sedlák), 41. Sedlák (Plášek, Staněk). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:1. Střely na branku: 42:38. Rozhodčí: Přikryl - Reich, Wesley. Diváci: 1194.
Jihlava: Rittich - Podlipnik, Ficenc, Kolafa, Jaroš, Zadražil, Drtina, Jícha - Hodek, Maliník, Čachotský - Jeslínek, Filip, Krupka - Zeman, Hubáček, Malec - Prokš, Pometlo, Pekárek. Trenér: Petr Vlk.
Šumperk: Vajner - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Pastor, Pour - Finsterle, Plášek, Staněk - Vrdlovec, Červenka, Haas - Hlinka, Hulva, Brunec - Kindl, Skoumal, Cink. Trenér: Radek Kučera.