Drakům znovu chyběli zkušení útočníci Plášek, Staněk a Berger. Zpět do obrany se sice po jednozápasové pauze vrátil Tomáš Drtil, tentokrát ale zdravotní komplikace pro změnu nepustily do hry dva klíčové beky Aleše Holíka a Tomáše Sedláka.

První třetina sobotního duelu nepřinesla příliš mnoho gólových šancí, přesto se v ní hned čtyřikrát měnilo skóre, když Draci dvakrát museli dotahovat náskok soupeře.

Již po několikáté při venkovním duelu nezachytili hokejisté Šumperku začátek, na ledě Benátek pak inkasovali po necelých šesti minutách hry gólem Dominika Hrníčka, jenž se šikovně natlačil před Koutského a tečoval kotouč mimo jeho dosah.

Hosté odpověděli při přesilovce Benátek s notným přispěním domácího gólmana Vaněčka, který rozehrál přesně na hůl Marka Haase, tomu následně stačilo jen trefit odkrytou klec.

Další početní výhodu poté Středočeši sehráli o poznání lépe, střelou z mezikruží se prosadil Josef Mikyska a zajistil svému týmu opětovný náskok.

V 19. minutě však Šumperk zakončil bleskovou kombinaci trefou Patrika Moskala na 2:2. Ještě před úvodní přestávkou stačil prověřit brankáře Draků osamocený Bittner.

Vladislav Koutský musel předvést své kvality také zkraje druhé části, kdy po faulu Petra Gewiese zlikvidoval Danielu Špačkovi trestné střílení a také v dalším průběhu této dvacetiminutovky počítali šance spíše domácí.

Těsně před polovinou střetnutí ale měl dobrou možnost na straně Šumperku Marek Haas, jenže ze sóla vyprášil pouze Vaněckovy betony.

Na začátku třetího dějství se znovu musel předvést Koutský, jenž likvidoval pokus Havlína i následnou Mikyskovu dorážku.
Za hosty mohli později odpovědět nejprve Brunec, v 51. minutě potom uháněl sám na benáteckého gólmana Vrdlovec, avšak nerozhodný výsledek se nezměnil. Tyto nevyužité šance mohly o chvíli později Draky hodně mrzet.

V 53. minutě hosté pykali při vyloučení za Novotného sekání a nabídnutou přesilovku Benátky přetavily ve vítěznou trefu.
Špačkovu střelu od modré čáry zkušený Jan Víšek tečoval za záda Koutského – 3:2.

V závěru utkání měli naopak početní výhodu Draci, v ní dokázali vytvořit tlak na soupeřovu branku, leč bez gólového efektu.
Při jedné ze skrumáží v domácím brankovišti se pouze strhla strkanice, po které sudí rozdal tresty tak, že Šumperk dohrával v oslabení a na závěrečný nápor mu tedy zbylo jen minimum času a domácí hokejisté nakonec těsný výsledek uhájili. Nic na konečném skóre nezměnila ani krátká hra Draků v šesti bez brankáře.

„Zlomový moment utkání byl gól na 3:2, kdy soupeř využil přesilovku. Předtím jsme jedno vyloučení ubránili, podruhé už to nevyšlo. Následně jsme chtěli jít do tlaku a pokusit se alespoň vyrovnat, jenže další tresty na naší straně nás o tuto možnost připravily, pak už jsme měli opravdu málo času, přesto jsme ještě zkusili power play," uvedl trenér Draků Radek Kučera.

„Takový výsledek hodně mrzí, od druhé třetiny jsme hráli dobře, ale zase můžeme jen litovat několika zahozených šancí," dodal šumperský lodivod.

Na sobotní porážce Draků se nejvíce podepsal teprve devatenáctiletý útočník Benátek Dominik Hrníčko, jenž zařídil všechny tři góly. Jeden dal sám, u dalších dvou asistoval.

HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Hrníčko (Víšek, Skopřepa), 17. Mikyska (Hrníčko, Pabiška), 53. Víšek (Špaček, Hrníčko) – 9. Haas, 19. Moskal (Žálčík). Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 46:30. Rozhodčí: Talpa – Kreuzer, Toman. Diváci: 262.
Benátky: Vaněček – Havlín, Pabiška, Jandejsek, Beránek, Pálek – Špaček, Skořepa, Dlouhý – Víšek, Mikyska, Hrníčko – Psota, Jonák, Miškovský – Bittner, Vařecha, Maďar. Trenér: Filip Pešán.
Šumperk: Koutský – Starý, Drtil, Gewiese, Bail, Slavík, Novotný – Velecký, Vrdlovec, Haas – Žálčík, Moskal, Brunec – Vávra, Vachutka, Cink – Illéš, Blahuta. Trenér: Radek Kučera.