Celek Salithu v zápase postrádal nemocného Jakuba Hulvu, jenž právě v minulém kole rozhodl v nájezdech o premiérové výhře Draků v tomto ročníku, poprvé naopak nastoupil za Šumperk v rámci střídavých startů zlínský obránce Martin Matějíček.

První třetina sobotního duelu přinesla přímočarý a otevřený hokej s řadou šancí na obou stranách, z nichž se však ujala pouze jediná, když do trháku se dostal domácí Azet.

Již v 6. minutě se ihned po vhazování dostal ke kotouči obránce Jaroslav Koma, jehož ránu od modré čáry ještě nechtěně tečoval za záda Tomáše Štůraly jeden ze šumperských hráčů.

Do poloviny utkání pak měli na hokejkách více možností hráči Havířova, přesto se z gólu radovali Draci, kteří zásluhou dorážky kapitána Aleše Holíka srovnali ve 27. minutě na 1:1.

Na začátku třetího dějství se dvakrát dostal až před havířovského gólmana Lukáše Danečka Karel Plášek, ale ani jednou neuspěl a znovu udeřilo na druhé straně.

Ve 45. minutě našel Jan Daneček přihrávkou zpoza brány volného Jana Sztefka a ten poslal Azet znovu do vedení.

Ve zbytku utkání pak počítali šance především domácí, jimž se podařilo přidat i třetí trefu, o kterou se postaral při přečíslení dva na nikoho Radim Haas.

Naprostý zmar Draků potrhla situace z 53. minuty, kdy Petr Kanko dokázal ujet šumperské obraně při vlastním (!) dvojnásobném oslabení.

Draci tak propásli možnost odpoutat se z posledního místa prvoligové tabulky, navíc počtvrté ze šesti dosavadních zápasů vstřelil Šumperk pouze jeden nebo žádný gól.

„První třetinu jsme odehráli dobře, bohužel jsme zase inkasovali smolný gól, ve druhé to bylo vyrovnané, na začátku té třetí jsme jeli dvakrát sami na gólmana, jenže jsme nedali a záhy se soupeř opět dostal do vedení, takže nám pak nezbylo nic jiného, než otevřít hru," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Porážka nás nesmírně mrzí, každopádně pokud nebudeme proměňovat vyložené šance a k tomu budeme dělat hloupé chyby, těžko můžeme pomýšlet na úspěch," dodal smutně šumperský kouč.

Další mistrovský zápas 1. ligy čeká na šumperské hokejisty již v pondělí 30. září, kdy doma přivítají od 18 hodin celek SK Kadaň.

AZ Havířov – Salith Šumperk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Branky: 6. Koma (R. Haas), 45. Sztefek (J. Daneček), 50. R. Haas (P. Rimmel) – 27. Holík (Hlinka). Vyloučení: 6:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Mrkva – Lukš, Novák. Diváci: 2013.
Havířov: L. Daneček – Bezuška, Vosátko, P. Rimmel, Krisl, Koma, Graca, Klimíček – Škumát, Pechanec, Sztefek – J. Daneček, Marosz, Jakúbek – Kanko, R. Haas, Kolařík – Klimša, Říčka, Maruna - M. Rimmel. Trenér: Jan Daneček.
Šumperk: Štůrala – Holík, Bail, Sedlák, Tesařík, Novotný, Matějíček, Pastor, Starý – M. Haas, Plášek, Hlinka – Brunec, Půhoný, Červenka – Moskal, Staněk, Žálčík – Cink, Skoumal, Langr. Trenér: Radek Kučera.