Domácí narazili na fyzicky dobře připraveného soupeře. Pro zajímavost dodejme, že hosty z lavičky vedl bývalý hokejista Draků Petr Luštinec.

Jeho svěřenci se pak jako první ujali vedení, když střelou přes celé kluziště při vlastním oslabení překvapili gólmana Misiorze.

Drakům se sice podařilo rychle srovnat a následně i otočit skóre, ve zbývajících dvou částech však postupně Šumperku docházely síly, což ale nahrazoval bojovností.

„V normální hrací době zápas skočil zcela po zásluze nerozhodně, první část jsme měli navrch, měli sílu a protivníka přehrávali. Ve druhé třetině byli naopak jasně lepší hosté, když my jsme přestali hrát, třetí dvacetiminutovka byla vyrovnaná," konstatoval k zápasu šumperský kouč Kamil Skoumal.

Hradci Králové se podařilo ve 36. minutě srovnat a během třetího dějství šel opět do vedení, Šumperk ale rychle kontroval na 3:3 a duel nakonec dospěl až do prodloužení, v němž domácí dohrávali oslabení, které však zvládli.

O vítězi se muselo rozhodnout až v penaltovém rozstřelu, kde domácí sice proměnili dva nájezdy, jenže hosté všechny tři.

„Dnes musím kluky pochválit za nasazení, bohužel nám trochu ještě chybí fyzička. Soupeř tu měl velké silné hráče, kteří chodili do těla, což jsme dokázali ustát pouze v první třetině," dodal Skoumal.

HK Hokej Šumperk 2003 – Královští Lvi Hradec Králové 3:4 po nájezdech (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

Branky Šumperku: 5. Peška (T. Malý), 15. Kobza (Peška), 53. Peška (Kobza). Vyloučení: 9:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Klapetek – Adamec, Markovský. Diváci: 70.
Šumperk: Misiorz – Patsch, Havlík, Svoboda, Fryč, Navrátil, Vepřek – Šula, Fischer, Prokopec – T. Malý, Peška, Kobza – M. Žálčík, Kovář, Horváth – Kužílek, P. Ondráček, Strýček – M. Malý. Trenér: Kamil Skoumal.