Zubři doposud ve své Maxi-Tip aréně přenechali soupeřům jediný bod, který si za prohru v penaltovém rozstřelu odvezla v 8. kole Břeclav. Se Šumperkem pak ztratili svou domácí neporazitelnost.

Hosté nastoupili do ostře sledovaného duelu poprvé s Tomášem Štůralou v bráně. A právě čerstvá akvizice Draků z extraligového Zlína byla nakonec hlavní hvězdou střetnutí.

Proti Přerovu ale Drakům chyběl nejlepší střelec mužstva i celé soutěže Michal Velecký, jenž nemohl nastoupit vinou poraněného ramene. V sestavě jej nahradil jiný hráč s pověstí kanonýra Radek Fischer.

Tento tah potom šumperské střídačce dokonale vyšel, neboť právě útočník s číslem 86 na dresu se postaral o rozhodující trefu v nájezdech.

Samotný duel začali lépe domácí, když v úvodu po pěkné akci Kočary s Kotáskem musel zasahovat Štůrala, kterého později v jasné pozici nepřekonal ani Hanák.

Naopak v závěru úvodní části se štěstí přiklonilo na stranu Draků. Po střele Ambruze Tihlář neudržel kotouč mezi betony a Tomáš Brunec jej doklepl do sítě.

Těsně vedení Šumperku vydrželo až do začátku třetí třetiny. Až ve 44. minutě se mohli radovat také domácí příznivci, když v přesilovce si po křídle najel před branku Pavel Hanák a nekompromisně u tyčky zakončil.

Od vyrovnání na 1:1 začalo utkání postupně gradovat a diváci sledovali opravdu solidní druholigovou podívanou, zároveň se ale duel stále více přiostřoval.

I přes několik dobrých šancí na obou stranách, z nichž tu největší zahodil 29 vteřin před koncem normální hrací doby Hanák, dospělo klání až do prodloužení.

V něm měli pro změnu velkou šanci hosté, jenže Haasovu dorážku Holíkovy střely Tihlář zneškodnil a na řadu přišla trestná střílení.

Zatímco na straně Přerova neuspěli proti Štůralovi Kočara a Kotásek, Fischer s Hulvou proměnili a Draci si tak odvážejí cenné vítězství.

„Za dnešní výkon musím celé mužstvo pochválit. Duel jsme velice dobře zvládli po taktické stránce a naši hráči předvedli příkladnou bojovnost,“ prozradil k utkání trenér Draků Radek Kučera.

„Dnes to byl hlavně boj z obou stran, výborně zachytali gólmani, zkrátka takový ze zápasů, který rozhodne jedna chyba,“ dodal šumperský kouč.

„Utkání se divákům mohlo líbit. Bylo velice dobré z obou stran. V určitých částech jsme byli lepší, ale neměli jsme střelecké štěstí. Dokonce jednou ani do prázdné branky nám to tam nespadlo. Poté jsme měli ještě vyloženou šanci v samotném závěru, ale také nic. S předvedeným výkonem jsem ovšem spokojený. Šumperk má kvalitní tým a kluci to utkání odedřeli. Na tomhle výkonu bychom chtěli stavět i do dalších utkání," nechal se slyšet přerovský kouč Lubomír Oslizlo.

Díky zaváhání Orlové, která podlehla doma s Havířovem 1:5, zvýšili Draci svůj náskok na čele tabulky již na tři body. Druhý je nyní právě Havířov, třetí Opava a čtvrtá Orlová. Všechny tyto celky pak mají shodně 27 bodů.

V dalším mistrovském utkání 2. ligy hostí Draci v neděli 31. října od 17 hodin na svém ledě mužstvo HC Plus Oil Orlová.

HC Zubr Přerov – Salith Šumperk 1:2 po nájezdech (0:1, 0:0, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 44. Hanák - 20. Brunec (Ambruz), rozhodující nájezd Fischer. Nájezdy: Kočara, Kotásek (nedali) – Fischer, Hulva (dali). Vyloučení: 10:11, navíc T. Sedlák (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 1:0. Rozhodčí: Škach - Dučák, Smilek. Diváci: 1894.
Přerov: Tihlář - Pala, Faltýnek, Ferenc, Osina, Vlček, Novajovský, Pírek - Kolář, Z. Sedlák, Sprušil - Kočara, Hanák, Kotásek - Menšík, Kohút, Kundrátek - R. Holík, Palička, Vaněk.
Šumperk: Štůrala – Novotný, A. Holík, T. Sedlák, Ondráček, Tesařík, Drtil – Fischer, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Ambruz – Haas, Matějka, Červenka.