Z hlediska předvedeného výkonu nelze tentokrát Drakům příliš co vytýkat, proti lídrovi tabulky dokázali sehrát vyrovnanou partii, drželi s ním krok bruslařsky a hráli s maximálním nasazením.

Utkání prvního s předposledním následně nabídlo opravdu solidní prvoligovou podívanou, leč se šťastnějším koncem pro hosty.

„Z dnešního zápasu jsme si alespoň bod zasloužili, nevím, jestli tři, to asi ne. Bohužel soupeř měl dvě šance, dá dva góly, my máme deset šancí a nedáme nic. A to se bavíme o vyložených šancích, kdy jsme sami před bránou," posteskl si úvodem asistent trenéra Draků Libor Pivko.

Jihočeši během prvního dějství výrazněji zahrozili pouze jednou, když v 11. minutě trefili Kuchejdou tyč, jinak jim toho domácí příliš nedovolili a sami šli naopak do vedení, když těsně před první přestávkou šikovně tečoval kotouč za záda jihočeského brankáře aktivní Tomáš Fořt.

Stejný hráč dokázal prověřit Ondřeje Bláhu také zkraje druhé části, kdy z první zakončoval rychlou kombinační akci svého týmu, pak měli Draci výhodu přesilovky, ze své aktivity však nic nevytěžili.

Od poloviny zápasu začali hosté stupňovat svou převahu, blízko ke gólu byl ve 35. minutě zkušený Lukáš Zíb, z bezprostřední blízkosti ale přestřelil.

Převahu Budějovic později přibrzdilo další vyloučení, jenže ani tuto výhodu Šumperk nevyužil, stejně tak promarnil v posledních vteřinách prostředního dějství přečíslení dva na jednoho, při němž Dan Vrdlovec předložil tutovku Janu Milfaitovi, kterému však při kličce sjel puk z čepele.

Nevyužité příležitosti mohly Draky nejvíce mrzet ve 46. minutě, v níž Roman Vráblík nastřelil od modré čáry kotouč na branku a před Šindelářem pohotově tečoval Martin Heřman – 1:1.

Hned vzápětí mohl na druhé straně odpovědět Jiří Půhoný, jenž si dokázal vybruslit až před jihočeskou klec, ale trefil pouze připraveného brankáře.

„Jestli nezačneme dávat góly, tak ty zápasy prostě nebudeme vyhrávat, dalším problémem jsou přesilovky, ty byly dnes z naší strany tragické. Ve třetí části dokonce v naší výhodě ohrozíme vlastního gólmana, to se nedá pochopit. Ty hráči, kteří ty přesilovky hrají, by se už měli probrat. Máme tam hráče, kteří je hrají pořád dokola a pořád stejně špatně, v přesilovkách nám chybí střelba, stále si jen nesmyslně nahráváme," prozradil dále hodně kriticky Libor Pivko.

V 50. minutě měl Šumperk další početní výhodu, ve které si však paradoxně málem dal vlastní gól.

Motor pak trpělivě a zkušeně čekal na svou šanci, ta nakonec přišla. Vítězství hostům zajistila jejich nejzkušenější útočná dvojice. Tomáš Nouza posunul puk na kapitána Josefa Straku, ten se od zadního mantinelu šikovně dostal až před Šindeláře a elegantním bekhendem rozhodl utkání.

Konečnou podobu výsledku dali hosté devět vteřin před vypršením normální hrací doby, kdy slovinský reprezentant ve službách Jihočechů Rok Pajič trefil při power play Draků opuštěnou klec.

„Zase jsme nezvládli závěr zápasu, nevím, jestli se hráči už vidí doma u televize, nebo někde jinde, zkrátka nejsme schopní se koncentrovat po celých šedesát minut. Jak už jsem jednou uvedl, máme mladý tým, ti kluci se musí z chyb poučit, jenže zatím jsme se nepoučili vůbec z ničeho," dodal závěrem šumperský asistent.

Smolné utkání podtrhla navíc ztráta dvou klíčových hráčů. Proti Budějovicím nedohrál kapitán Karel Plášek, jenž odstoupil s podezřením na otřes mozku.

Po souboji u zadního mantinelu pak zápas nedokončil ani zadák Tomáš Drtil. První zprávy hovoří buď o svalovém zranění břicha či zlomeném žebru.

Salith Šumperk – ČEZ Motor České Budějovice 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 18. Fořt (Gewiese, Milfait) – 46. Heřman (Straka, Vráblík), 58. Straka (Nouza), 60. Pajič (Kuchejda). Vyloučení: 7:8, bez využití. Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý. Diváci: 815.
Šumperk: Šindelář – Bažant, Drtil, Gewiese, Sedlák, Zdráhal, Látal, Petira, Prokop – Haas, Plášek, Půhoný – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Voženílek, Šimun – Brunec, Kňazev, Půlpán. Trenér: Radek Kučera.
České Budějovice: Bláha – Mucha, Zíb, Suchánek, Vráblík, Bohunický, Žovinec – Žálčík, Pajič, Rob – Nouza, Straka, Heřman – Kuchejda, Škoda, Švihálek – Marek, Prokeš, Přibyl. Trenér: Petr Rosol.