Proti Severočechům předváděl celek Salithu většinu času upracovaný a těžkopádný výkon, tradičně se trápil v přesilových hrách a notně ztrácel v soubojích u mantinelů.

Během první třetiny pak domácí hráči branku protivníka skoro vůbec neohrozili, naopak hosté se v úvodní dvacetiminutovce dokázali dostat do dvougólového trháku. Nejprve Jan Kloz šikovně tečoval před Šindelářem, později soupeř ujel do přečíslení dva na jednoho a po přihrávce Roubíka skóroval bekhendovým blafákem David Tůma.

„Měli jsme špatný začátek, chtěli jsme hrát více agresivní hokej, jenže po prvním gólu jsme se přestali prosazovat ve hře dopředu a zbytečně jsme ztráceli kotouče," prozradil úvodem trenér Draků Radek Kučera.

Z letargie dostal domácí hokejisty až důrazný Jan Milfait, když z otočky poslal kotouč za záda ústeckého brankáře, obdobným způsobem se poté trefil v početní výhodě Daniel Vrdlovec a vyrovnal na 2:2.

V těchto chvíli se Šumperk začínal nadechovat k náporu, který však v závěru druhého dějství přibrzdilo vyloučení a ve zbývajícím čase měli znovu o něco více ze hry hráči Slovanu.

V 50. minutě přesto měl velkou příležitost strhnout vedení na stranu Šumperku Tomáš Brunec, jenž se řítil z levé strany sám na gólmana, jenže jeho pokus i následnou dorážku strážce severočeské svatyně zneškodnil.

Nakonec rozhodla využitá přesilovka hostů, při které si Jiří Rys pohodlně nabruslil do útočného pásma, obkroužil bránu Draků a trefil přesně pod horní tyčku.

Domácím ve snaze o vyrovnání nepomohly v závěru ani dvě přesilovky po sobě, druhou si navíc zvýraznili odvoláním Šindeláře, bohužel ani ve výhodě šest na čtyři nic kloudného nevymysleli.

„Druhá třetina byla relativně podle našich představ, jenže nakonec rozhodlo naše zbytečné vyloučení před koncem utkání. Přestože i ve třetí části jsme tam měli nějaké šance, v koncovce jsme docela jaloví," doplnil smutně Radek Kučera.

V sestavě Draků tentokrát chyběl obránce Tomáš Drtil, kterého kousl had a den před zápasem tak strávil v nemocnici. Jeho místo poté pro duel s Ústím zaujal pardubický David Roupec, jenž se v šumperských barvách představil již během přípravy.

Salith Šumperk – HC Slovan Ústí nad Labem 2:3 (0:2, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Milfait (Vrdlovec), 27. Vrdlovec (Fořt, Sedlák) – 6. Kloz (Brož, Roubík), 17. Tůma (Roubík, Smetana), 54. Rys (Melka, Pohl). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 708.
Šumperk: Šindelář – Sedlák, Bažant, Zdráhal, Roupec, Látal, Gewiese, Petira – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Kaut, Kňazev, Půhoný – Haas, Plášek, Šimun – Brunec, Voženílek, Hroch. Trenér: Radek Kučera.
Ústí: Soukup – Smetana, Brož, Vágner, Macek, Bernad, Kurka, Hes, Pohl – Kloz, Roubík, Tůma – Kubica, Melka, Rys – Křivohlávek, Kuchler, Gengel – Navarra, Kopta, Novák. Trenér: Tomáš Mareš.