Domácí vyrukovali na vedoucí celek druholigové tabulky s Hynkem Kůdelou v brance a právě tento gólman, který přišel do týmu nováčka z olomoucké juniorky, byl pro Draky hlavní překážkou.

Proti svým bývalým spoluhráčům se pak postavil také útočník Radim Antonovič, který minulou sezonu oblékal právě šumperský dres.

Souboj prvního týmu s předposledním měl být podle papírových předpokladů jednoznačnou záležitosti, Šumperk se však na konečné vítězství hodně nadřel.

Uherské Hradiště dlouhou dobu drželo s favoritem výsledkově krok a po bezbrankové první třetině se skóre poprvé měnilo až těsně před polovinou duelu.

Hosté se ujali díky dvěma slepeným trefám Adama Červenky a Jakuba Hulvy v rozmezí dvou minut vedení.

Záhy poté domácí nejprve nastřelili tyč a o chvíli později se již radovali po přesilovkové trefě Marka Knebla. Těsný stav 1:2 následně vydržel až do závěrečných vteřin.

Definitivně pojistil výhru Draků střelou do opuštěné klece při domácí hře bez gólmana kanonýr Michal Velecký.

„Dnes bohužel při nás nestálo střelecké štěstí. Hru jsme sice kontrolovali, jenže jsme zahodili nespočet šancí. Za těsného stavu protivník několikrát dokázal zahrozit, ale naštěstí jsme si výsledek pohlídali,“ konstatoval ve zkratce trenér Draků Radek Kučera.

„Výborně nám zachytal gólman a konečný výsledek je pro nás trochu zklamáním. Vzhledem k průběhu jsme mohli Šumperku alespoň bod sebrat. Sice se nám ve druhé třetině podařilo snížit, jenže pak jsme měli několik zbytečně vyloučených a soupeř v závěru pojistil výhru v naší power play. Draci zkrátka potvrdili, že mají opravdu vynikající tým a zaslouženě vyhráli,“ doplnil útočník Uherského Hradiště Radim Antonovič.

HC Uherské Hradiště – Salith Šumperk 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Branky: 33. Knebl (Sladký, Piluša) - 26. Červenka, 27. Hulva, 59. Velecký (Červenka, Ambruz). Vyloučení: 8:4. Využití: 1:1. Rozhodčí: Skoupý – Bilík, Mlčoch. Diváci: 350.
Uherské Hradiště: Kůdela – Stašek, Krystýnek, Matula, Sladký, J. Rapant – Knebl, Piluša, Mikeš – Andrýsek, Sakrajda, Antonovič – Karpíšek, Kotačka, M. Rapant – Schuster, M. Červenka, Pochylý.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, T. Drtil – Matějka, Meluzín, Novosad – Brunec, Hulva, Ambruz – A. Červenka, Velecký, Haas.