Jako ve zlém snu si museli připadat šumperští hokejisté v úvodu středečního utkání na ledě Českých Budějovic. Než se stačili hosté rozkoukat, měli na svém kontě tříbrankové manko.

Hned po 65 vteřinách hry otevřel skóre nejzkušenější muž jihočeské sestavy Aleš Kotalík, ve 3. minutě pak zvýšil z dorážky Zdeněk Ondřej.

Záhy sice měli Draci dvě dobré šance, jenže v krátkém časovém sledu i potřetí udeřilo na druhé straně, když v čase 4:24 vedli budějovičtí hokejisté zásluhou Jiřího Bárty již 3:0.

A po tomto gólu muselo být skupině jedenácti nadšených šumperských příznivců v hledišti Budvar arény jasné, že ani tentokrát jejich oblíbenci na body nedosáhnou.

Přestože si Šumperk vypracoval v dalším průběhu hry několik velice slibných příležitostí, stále narážel na pozorného brankáře Jihočechů Dominika Halmošiho, na kterého v jasných gólovkách nevyzráli Staněk, Hlinka, Půhoný či Plášek.

Mezi tyčemi Draků se však nenudil ani gólman Libor Kašík, při němž mnohdy stálo i štěstí, jako třeba při pokusu Kotalíka, ten orazítkoval spojnici.

Krátce za polovinou duelu využil Motor přesilovou hru a přízemní rána obránce Jana Nováka definitivně pohřbila naděje týmu Salithu na dobrý výsledek.

Ve třetím dějství se ještě Draci pokoušeli alespoň o čestný úspěch, zkušeně hrající protivník si ale čisté konto pohlídal a po smolném vstupu do soutěže se může radovat ze druhé výhry v řadě.

„Absolutně se nám nepovedl vstup do zápasu, když jsme si neobsazovali hráče a z toho pramenily ty inkasované góly," prozradil zklamaně trenér Draků Radek Kučera.

„Od druhé třetiny se nám povedlo vyrovnat hru, ale je problém, když nejsme absolutně schopní dát gól a to jsme tam měli snad tři samostatné úniky. Potom jsme v přesilovce domácích dostali na 4:0 a bylo vymalováno," dodal šumperský kouč.

HC Motor České Budějovice – Salith Šumperk 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)

Branky: 2. Kotalík (Novák, Moravec), 3. Ondřej (Kuchejda), 5. Bárta (Semrád), 35. Novák (Moravec, Kotalík). Vyloučení: 5:7. Využití: 2:0. Střely na branku: 38:35. Rozhodčí: Doležal – Kreuzer, Polonii. Diváci: 4185.
České Budějovice: Halmoši – Novák, Moravec, Posmyk, Vráblík, Semrád, Kříž, Prokop – Kotalík, Skuhravý, Třetina – Bárta, Melka, Turek – Ondřej, Šachl, Kuchejda – Ferebauer, Přibyl, Vaniš. Trenér: Radek Bělohlav.
Šumperk: Kašík – Holík, Novotný, Sedlák, Pastor, Tesařík, Starý, Bail, Navrátil – Moskal, Plášek, Staněk – Brunec, Hulva, Hlinka – Haas, Žálčík, Červenka – Langr, Půhoný, Skoumal. Trenér: Radek Kučera.