Hosté z Ostravy, coby jeden z adeptů na postup do WSM ligy, tak podruhé v řadě vyšli naprázdno, což se jim stalo během tohoto ročníku vůbec poprvé.

Těsná výhra Draků však byla zasloužená. I s pouhými pěti obránci předvedli domácí hokejisté další povedený výkon a vyložených šancí měli daleko více než soupeř.

Dlouho však oba gólmani příliš těžkou práci neměli. Do první vážnější akce se dostal až v 10. minutě šumperský Michal Vymazal, jenže sám před gólmanem trestuhodně napálil kouč pouze nad bránu a brankář Čech vůbec nemusel zasahovat.

O chvíli později Šumperk doslova zazdil další tutovku, kdy Tomáš Sedlák v přesilovce z brankoviště nedopravil kotouč do zcela odkryté klece, když těsně před čárou zaúřadovala lapačka porubského brankáře.

Záhy mohlo udeřit na druhé straně, v pokračující domácí výhodě ujel šumperské obraně David Zachar, bekhendová kličku mu ale nevyšla.

Později hosté nedotáhli do koncovky slibné přečíslení, v závěru první třetiny následně sebral vyloženou šanci šumperskému Vachutkovi vypíchnutím puku brankář Čech.

Vše si ale kanonýr Draků vynahradil ve 24. minutě, kdy si v otočce zpracoval puk a zamířil přesně – 1:0. Téměř okamžitě mohli domácí odskočit do dvougólového trháku, jenže Matějka z brejku po pravém křídle trefil jen tyčku.

Z těsného náskoku se však Šumperk příliš dlouho neradoval, když Poruba o chvíli později srovnala krok dorážkou Davida Ballnera.

Krátce za polovinou duelu strhli Draci náskok znovu na svou stranu povedenou tečí Tomáše Sedláka.

Celkově přineslo druhé dějství asi nejzajímavější podívanou v tomto utkání, když se hrálo ve svižném tempu nahoru dolů.

Jenže ve třetí části kvalita hokeje notně opadla a plynulost hry trpěla častým přerušováním. Zkraje této dvacetiminutovky hosté srovnali krok, po rychlé kombinaci zakončovali Ondřejem Slováčkem takřka do prázdné brány – 2:2.

Nerozhodné skóre následně vydrželo až do samotného závěru, kdy už se zdálo, že také druhý zápas těchto soupeřů na šumperském ledě bude muset rozseknout až prodloužení, tento scénář se ale nenaplnil.

V 57. minutě měli Draci k dispozici přesilovou hru, ve které nejprve zahodil stoprocentní možnost Michal Vymazal, na něhož zívala zcela prázdná branka.

Další akci však již Šumperk využil. Lukáš Králík poslal přesný pas na modrou čáru Michaelu Janotovi, jehož dělovka prosvištěla mezi Čechovými betony do sítě – 3:2.

Za tohoto stavu nezbylo hostům nic jiného, než zkusit power play, těsný náskok si ale Draci pohlídali a po závěrečné siréně si mohli užít děkovačku se svými nadšenými příznivci.

„Bylo to určitě těžké utkání, Poruba hraje chytrý hokej a jsou schopní využít každou chybu. Je pravda, že dnes jsme měli daleko více šancí, jenže zápas dlouho směřoval k remíze, potom jsme naštěstí využili přesilovku. Každopádně ty body potřebujeme víc než oni, takže jsem rád, že nám to vyšlo," prozradil s úsměvem kouč Draků Aleš Flašar.

„Chtěli jsme navíc potvrdit výhru z Brna, protože teď nás čekají dva zápasy na hřištích soupeřů, což bude náročné," dodal šumperský trenér.

Draci Šumperk – HC RT TORAX Poruba 3:2 (0:0, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 24. Vachutka (Králík, Drtil), 33. Sedlák (Drtil, Novosad), 59. Janota (Králík, Cink) – 26. Ballner (Zachar, Kafka), 44. Slováček (Piecha, Sedlář). Rozhodčí: Zbořil – Holibka, Wesley. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:0. Diváci: 790.

Šumperk: R. Svoboda – Tomek, Sedlák, Janota, Ďurkáč, Drtil – Matějka, Vymazal, Vachutka – Ostřanský, Sedláček, Novosad – Cink, Králík, Fischer. Trenér: Aleš Flašar.

Poruba: Čech – Slavík, Puškár, Flašar, Tichý, Rudl, Bail, Puzič, Adamik – Ballner, Kafka, Piecha, Smrčka, Vaněk, Kuťák, Sedlář, Tomčák, Seidler, Slováček, Orság, Zachar. Trenér: Tomáš Sršeň.