Kdo čekal urputný boj okořeněný atmosférou derby, musel být tentokrát zklamán. Hanáci rezignovali na dobrý výsledek dávno před úvodním vhazování a v pohodě hrající Draci tak bez větších obtíží dokráčeli k nejvyššímu vítězství v dosavadním průběhu soutěže.

Šternberk nakonec mohl být rád, že na šumperském ledě neinkasoval potupnou desítku, přestože k ní měli domácí v závěru velice blízko.

Za stavu 9:1 mohl upravit výsledek do dvouciferné podoby Jakub Hulva, ale v 59. minutě neproměnil trestné střílení.

Dojem z poměrně nudného střetnutí pak 24 vteřin před koncem řádně okořenil pěstní potyčkou šumperský bijec Radomír Ondráček, který poslal k zemi šternberského Tomáše Jurdiče. Po vzoru boxerů pak zvedl Ondráčkovi vítězně ruku nad hlavu jeho spoluhráč Martin Ambruz.

„Měli jsme aktivní nástup do zápasu, k tomu se nám povedlo vypracovat si rychle slibný náskok. Pod tímto dojmem jsme ve druhé části trochu polevili a pustili soupeře do hry. Ve třetím dějství jsme pak ale znovu hráli svou hru,“ prozradil ve zkratce trenér Šumperku Jiří Režnar.

„Poslední dobou máme obrovské problémy s obranou. Do zápasu jsme i přesto nastoupili až příliš laxně. Šumperk navíc dal v úvodu rychlé góly, my se ani nedostali do kontaktu, když domácí ještě do konce první třetiny pojistili své vedení,“ uvedl trenér Šternberka Lubomír Fischer.

Salith Šumperk – TJ HC Šternberk 9:1 (4:0, 2:0, 3:1)

Branky: 2. Novosad (Stejskal), 4. Ambruz (Hulva), 11. Čížek (Sedlák), 16. Ambruz (Blanár), 35. Osina (Duba, Meluzín), 36. Fischer (Giesel, Čížek), 46. Hulva (Vrtík, Duba), 53. Meluzín (Vymazal, Duba), 58. Ambruz (Holík) – 56. Kohút (Fiala, T. Jurdič). Vyloučení: 9:10, navíc Ondráček (Šumperk) a T. Jurdič (Šternberk) 5 minut plus trest do konce utkání, Jurák 10 minut OT, Hruška 10 minut OT a trest ve hře, Tomášek 10 minut OT a trest do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Kareš – Klouda, Křivohlavý. Diváci: 900.

Šumperk: Maláč – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Zacpálek – Duba, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Čížek, Stejskal – Fischer, Drábek, Giesel.

Šternberk: Pekař – Stříteský, Spurný, Hruška, Fekiač, Musil, T. Jurdič – Klimovič, Zima, Jurák – Fiala, Kohút, Dobrý – Hrbatý, Tomášek, Martinka – Anděl, Trunda, J. Jurdič.