Šumperk /TABULKA, FOTOGALERIE/ – Po pěti porážkách v řadě se prvoligoví Draci opět mohou radovat z vítězství, když ve středečním utkání udolali doma v nastaveném čase Havlíčkův Brod, kterému tak oplatili vysokou porážku z úvodního kola soutěže.

19.10.2011

Draci versus Havlíčkův BrodFoto: DENÍK/Jan Kastner

Konec dobrý, všechno dobré. Možná právě tak by se dal stručně charakterizovat duel 14. kola mezi těmito soupeři. Šumperk rozhodně nepředvedl oslnivý výkon, když většinu hry tahal za kratší konec a vzhledem k průběhu zápasu pak získal nesmírně šťastné dva body.

Domácí nastoupili do utkání bez nemocného útočníka Tomáše Brunce a zranění nohy z tréninku navíc nepustilo na led ani Romana Meluzína.

K tomu se v průběhu střetnutí Drakům zranil Lukáš Vrána, který hned na začátku přišel o dva zuby a ke konci pak odkulhal do kabiny nejlepší šumperský střelec Michal Velecký.

Právě kanonýr Draků se postaral v 8. minutě o první gól zápasu, jenže rozhodčí jeho trefu neuznal pro sevření kotouče.

Neuznaný gól jakoby domácí dostal do útlumu a záhy se naopak dvakrát měnilo skóre na druhé straně a tentokrát již zcela regulérně po trefách Švaňhala a Komy.

Naštěstí ještě do konce první třetiny rychle snížil Tomáš Sedlák, jehož střelu si jeden z havlíčkobrodských obránců nohou sám srazil do odkryté klece.

V polovině střetnutí však hosté opět odskočili na dvougólový rozdíl, když akci Semoráda dokončil střelou do šibenice Stehlík.

I tentokrát však dokázali Draci rychle odpovědět, v přesilovce se trefil Jakub Hulva.

Ve 37. minutě si Šumperk sám překazil možnost početní výhody pět na tři, která mohla trvat téměř minutu a půl, neboť krátce po vhazování fauloval právě střelec druhého šumperského gólu.

Třetí část odstartovali domácí dalším faulem a hosté kontrovali Polodnou na 2:4 a dlouho se zdálo, že si v pohodě dojdou za vítězstvím, jenže dojeli na vlastní nekázeň.

Pět minut před koncem snížil přesilovkovou střelou od modré čáry Jan Tesařík. V čase 59:11 byl v brejku faulován Jakub Hulva a sudí nařídil trestné střílení, které sám faulovaný hráč s přehledem proměnil a poslal utkání do prodloužení.

Také v nastaveném čase sehrála důležitou roli početní výhoda, kdy hosté pykali za příliš mnoho hráčů na ledě a druhý gól Tomáše Sedláka v utkání zajistil Drakům bonusový bod navíc.

„Nedivím se, že má Šumperk doma takovou bilanci, když tady rozhodčí takto pískají,“ nechtěl utkání vůbec hodnotit evidentně rozladěný kouč Rebelů Petr Novák, jehož svěřenci nakonec nasbírali v utkání čtyřicet trestných minut.

„Vzhledem k vývoji zápasu jsme určitě spokojení. Cením si toho, že kluci dokázali otočit zápas ze stavu 2:4 až do vítězství v prodloužení. Dokázali jsme využít šance a to rozhodlo,“ doplnil k zápasu šumperský trenér Radek Kučera.

Salith Šumperk – HC Rebel Havlíčkův Brod 5:4 po prodloužení (1:2, 1:1, 2:1 – 1:0)

Branky: 19. Sedlák (Cink, Vrdlovec), 29. Hulva (Plášek), 55. Tesařík (Plášek, Červenka), 60. Hulva (trestné střílení), 65. Sedlák (Hulva, Plášek) – 11. Švaňhal (Polodna, Kostourek), 18. Koma (Kostourek, Polodna), 27. Stehlík (Semorád), 42. Polodna (Knotek, Semorád). Vyloučení: 7:14, navíc Morava (Havlíčkův Brod) osobní trest 10 minut. Využití: 3:1. Rozhodčí: Florián – Lučan, Svoboda. Diváci: 1320.
Šumperk: Boška – Novotný, Holík, Sedlák, Ondráček, Tesařík, Křetínský, T. Drtil – Mičulka, Vrána, Plášek – Vrdlovec, Hulva, Cink – Červenka, Velecký, Haas – Skoumal.
Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Šenkeřík, Koma, Poskočil, Odstrčil, Protivný, Sova – Švaňhal, Polodna, Kostourek – Jonáš, Semorád, Knotek – Rytnauer, Zábranský, Meidl – Musil, Štěpánek, Stehlík.

19.10.2011 VSTUP DO DISKUSE

Po neznámé ženě, která si vyzvedla na padělaný recept léky ve dvou lékárnách v Přerově, pátrají nyní policisté.
2

Na padělané recepty si vyzvedla léky, pátrá po ní policie

Pěstujeme olivy

Podvodník vzal zálohu, ale stroj nedodal

O padesát tisíc korun připravil podvodník důvěřivého muže, který mu skočil na špek – odpověděl na fiktivní inzerát.

Řídil opilý, autem najel do zdi

Téměř tři promile alkoholu v krvi měl řidič, jehož cesta osobním vozem skončila u betonové zdi jesenického supermarketu.

Na Borůvkové hoře se znovu sejdou disidenti

Byla to utajovaná a výjimečná akce. Na Borůvkové hoře se v srpnu 1987 setkali čeští a polští disidenti. Po třiceti letech se někteří z nich na pohraniční kopec nad Javorníkem dostaví znovu. V sobotu 19. srpna se zde koná vzpomínková akce. Účast přislíbili Petr Uhl, Anna Šabatová nebo Ján Čarnogurský.

Startuje podzimní TIP liga. Vyhrajte sud plzeňského!

Populární tipovací soutěž čtenářů Deníku s názvem Tipliga znovu startuje! V tištěném vydání svého Deníku najdete už ve středu soutěžní kupon pro první kolo oblíbené hry, v níž se tipují především zápasy krajských a okresních fotbalových soutěží. Celkový vítěz vyhraje v listopadu sud piva z plzeňského pivovaru. Pojďme si připomenout, co TIP liga je a jak se hraje.