Gólman Vladislav Koutský si tak připsal premiérové čisté konto v barvách Draků, během zápasu však musel čelit mnoha střeleckým pokusům soupeře.

Hosté dorazili do Šumperku pod vedením trenéra Jiřího Šejby, mistra světa z roku 1985. V dresu polského týmu navíc figurovalo také několik českých krajánků.

V brance Poláků odchytal proti Drakům celý zápas Štefan Žigárdy, jenž pamatuje mnoho vzájemných bitev ještě z doby, kdy chytal za Olomouc.

K tomu tento polský celek spoléhá rovněž na služby obránce Pavla Mojžíše, který v minulosti hrával extraligu za Zlín, Znojmo či Kometu, v Tychy působí také expřerovský zadák Jakub Ferenc.

A právě naši severní sousedé byli v úvodu aktivnějším mužstvem, přesto inkasovali jako první. Nejprve jeli v přečíslení dva na nikoho Staněk s Bergerem, druhý jmenovaný byl však při svém pokusu faulován a nabídnutou přesilovku využil pohotovou dorážkou Daniel Vachutka.

Později musel na druhé straně řešit šumperský gólman velkou šanci soupeře, jinak ale diváci sledovali spíše nezáživný hokej s řadou nepřesností.

Šumperku následně vyšel vstup do druhého dějství, když se po necelé minutě této části trefil Patrik Moskal, ve 26. minutě pak pojistil domácí náskok šikovnou tečí Michal Velecký – 3:0.

Do přestávky musel Koutský znovu hasit dvě minely svých spoluhráčů, neboť hned dvakrát se Poláci ocitli zcela sami před šumperskou klecí, s koncovkou si však hosté v tomto zápase absolutně netykali.

Zkraje třetí třetiny měli Draci výhodu krátké přesilovky pět na tři, tu ale nevyužili. S přibývajícím časem se hosté sympaticky snažili alespoň o čestný úspěch, vzali si kvůli tomu dokonce i oddechový čas, jenže všechny jejich šance ztroskotávaly na pozorném šumperském brankáři.

„Na začátku jsme se možná trochu rozkoukávali a do hry jsme se dostali až později, druhá třetina už byla z naší strany dobrá, dařilo se nám držet kotouč na hokejkách, ale bohužel jsme zase v zápase měli několik hluchých míst," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Ve třetí třetině na nás soupeř po oddechovém čase vletěl, my jsme se naopak snažili výsledek ubránit tak, abychom nedostali gól. V řadě momentů nás pak podržel gólman," dodal Radek Kučera.

„Herně to z naší strany byl dobrý zápas, ale bohužel máme velké problémy dávat góly, to asi každý viděl. Kluci plnili všechno, co po nich vyžaduji, jenže se trápíme v koncovce," okomentoval ve zkratce zápas trenér Tychy Jiří Šejba.

Salith Šumperk – GKS Tychy 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)

Branky: 9. Vachutka (Kužílek, Drtil), 21. Moskal (Staněk), 26. Velecký (Slavík, Vrdlovec). Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. Rozhodčí: Přikryl - Markovský, Zouhar. Diváci: 450.
Šumperk: Koutský – Sedlák, Gewiese, Holík, Drtil, Novotný, Slavík, Starý, Beneš – Berger, Moskal, Staněk – Vachutka, Plášek, Kužílek – Vrdlovec, Velecký, Vávra – Brunec, Žálčík, Cink. Trenér: Radek Kučera.
Tychy: Žigárdy – Sokól, Besch, Ferenc, Mojžíš, Veretennikov, Imrich, Kotlorz – Woznica, Galant, Baginski – Rozycki, Kartošikin, Vitek – Guzik, Parzyszek, Majoch – Lopuski, Videlka, Witecki. Trenér: Jiří Šejba.