Draci už nejsou v čele ligy, nestačili na Drtiče

Šumperk -/FOTOGALERIE/ Šumperští hokejisté přišli po porážce na ledě Hodonína o první místo v tabulce, kam se po domácí výhře nad Opavou naopak poprvé v sezoně vyhoupla Orlová, která má před nyní druhými Draky na špici dvoubodový náskok.

1.2.2009

Pavel Maláč kryje kotouč v utkání s Hodonínem.Foto: DENÍK/Libor Kopl

Úvodní třetina nedělního duelu vyzněla daleko lépe pro Hodonín, který od úvodu svého soupeře převyšoval v aktivitě, vytvořil si řadu šancí a svou převahu nakonec vyjádřil i gólově, když v 15. minutě využili domácí díky Zábranskému dvojnásobnou přesilovku.

O chvíli později si pak šumperský gólman Pavel Maláč málem srazil do sítě kotouč nastřelený od zadního mantinelu, jinak byl ale v první části jednoznačně nejlepším hráčem Draků na ledě, když svůj tým výrazně podržel.

Šumperku poté vyšel nástup do druhého dějství, když hned v jeho úvodu po přihrávce od Michala Vymazala propálil Holeše svou pověstnou dělovkou Aleš Holík – 1:1.

Radost skupinky šumperských fandů v hledišti mohla být za dalších 12 vteřin ještě větší, když po faulu u domácí svatyně nařídil rozhodčí trestné střílení. Nejlepší střelec Draků Martin Ambruz ale nájezd neproměnil.

V dalších minutách pokračoval Šumperk ve svém náporu, jenže postupně doplatil na vlastní nekázeň, když fauly hostí Hodonín nekompromisně trestal.

Nejprve se ve 35. minutě po ukázkové kombinaci v přesilovce trefil nejproduktivnější hráč domácích Jurásek po přihrávkách Čárského a Kýhose.

Stejná hodonínská formace se naprosto stejným způsobem prosadila také o čtyři minuty později, tentokrát v početní výhodě pět na tři, kterou tak domácí využili podruhé v utkání.

Ani v závěru druhé části si Šumperk neodpustil další vyloučení a do závěrečného dějství proto vstupoval v oslabení, které ale tentokrát ubránil.

Záhy se naopak naskytla Drakům dvojnásobná přesilovka, bohužel podruhé v utkání si hosté s touto výhodou nedokázali poradit a opět přišel trest.

V 52. minutě zvýšil Kýhos po spolupráci s Juráskem již na 4:1 pro domácí. Druhou formaci domácích tak zápas proti Šumperku zastihl v nebývalé pohodě.

Drama přesto pokračovalo až do konce, když krátce poté překvapil Holeše nepříliš prudkou střelou Zdeněk Novosad a snížil. Výsledek 4:2 si ale již Hodonín nakonec pohlídal. Draci tak po měsíci a půl poprvé prohráli v normální hrací době.

„Jsme určitě zklamaní. Na druhou stranu lepší prohrát nyní, než potom v play off. Soupeře jsme sice přestříleli, jenže se hraje na góly. Bohužel jsme nedali několik brejků, k tomu neproměníme ani trestné střílení. Kvůli častým vyloučením jsme se potom nedostali k naší hře, kterou jsme chtěli hrát,“ konstatoval smutně k zápasu trenér Draků Jiří Režnar.

Kouč domácích Svatopluk Číhal byl pochopitelně spokojený: „Byli jsme disciplinovanější a zasloužili jsme si vyhrát. Byl to zápas jako v play off. My jsme k zápasu přistoupili hodně zodpovědně. Byli jsme disciplinovanější. Rozhodl výborný výkon Holeše i celého mužstva. A hlavně přesilovky, ze kterých jsme dali první tři branky."

SHK Hodonín – Salith Šumperk 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Branky: 15. Zábranský (Hoza, Pokorný), 35. Jurásek (Čárský, Kýhos), 39. Jurásek (Čárský, Kýhos), 52. Kýhos (Jurásek) – 23. Holík (Vymazal), 55. Novosad (Duba, Sedlák). Střely na branku: 25:43. Vyloučení: 8:12, navíc Jurásek (Hodonín) 10 minut osobní trest. Využití: 3:2. Rozhodčí: Váňa – Velinský, Wesley. Diváci: 1722.

Hodonín: Holeš – J. Rapant, Pokorný, Podešva, Ševela, Hučko, Protivný, Šťastný, Březina – Hoza, Surový, Zábranský – Čárský, Jurásek, Kýhos – M. Rapant, Matušek, Peš – Průdek, Barták.

Šumperk: Maláč – Holík, Vrtík, Ondráček, Novotný, Osina, Sedlák, Zacpálek – Rozum, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Čížek, Žálčík, Drábek.