Třebíč je doposud jediným mužstvem, kterého letos dokázal celek Salithu venku porazit, teď mu protivník oplatil stejnou mincí.

A vzhledem k vidině následujících dvou duelů na hřištích soupeřů musí šumperské hokejisty další domácí ztráta mrzet dvojnásob.

Během první třetiny byl na šumperském zimním stadionu k vidění vyrovnaný hokej, více opravdu vyložených šancí si však v této části hry vytvořili Draci.

Asi tu největší měl v 17. minutě aktivní Martin Podešva, když ujel třebíčské obraně, jenže svůj blafák nedotáhl do gólové koncovky.

Záhy se až před gólmana Marka Čiliaka proháčkoval Michal Hlinka, který rovněž neuspěl, neboť mu v zakončení zabránil faul soupeře.

Nabídnutou přesilovku ale domácí bleskově využili, když Holíkovu střelu od modré čáry tečoval do sítě Lukáš Finsterle.

Od druhé třetiny se pak obraz hry rapidně změnil ve prospěch hostů, kteří byli takřka permanentně nastěhováni před Tomášem Štůralou, jenž si v této dvacetiminutovce připsal nespočet ostrých zákroků.

Šumperk propadal v bruslení, nestíhal v osobních soubojích, zkrátka domácí byli u všeho o krok později a zákonitý trest na sebe nenechal dlouho čekat.

V polovině střetnutí nejprve po střele Tomáše Fořta ještě puk vesele proklouzal domácím brankovištěm, záhy ale již důrazný David Ostřížek srovnal na 1:1.

V 37. minutě následně při signalizované výhodě předvedli hosté parádní kombinaci na jeden dotek, kdy Jakub Čuřík pohodlně skóroval do zcela odkryté klece, a Třebíč rázem vedla.

Během třetí třetiny mohl Šumperk litovat několika nevyužitých přesilovek. Na úvod závěrečné části nechali domácí v početní výhodě vyniknout dvakrát Čiliakovu lapačku, v 52. minutě orazítkoval Aleš Holík při šumperské hře pět na tři pouze břevno, aby za pár okamžiků znovu udeřilo na druhé straně.

Po ztrátě kotouče se ke střele přes obránce dostal Tomáš Kaut a zajistil tak Třebíči dvougólový náskok, později ale málem hosté doplatili na přílišnou nekázeň.

Během poslední pětiminutovky totiž celek Horácké Slavie vyfasoval hned dva osobní tresty a jeden trest do konce utkání a k tomu Drakům nabídl další dvě přesilovky.

V té první při power play stačil Aleš Holík snížit na 2:3, potom si při hře čtyři na tři Šumperk vytvořil tlak, ale z největší šance domácí po rychlé kombinaci netrefili prázdnou branku a z vítězství se tak mohli radovat hokejisté Třebíče i skupinka jejich příznivců, která je do Šumperku přijela povzbudit.

„Dnes je to pro nás opravdu citelná ztráta. Zápas jsme sice dobře začali, ale bohužel se nám vůbec nepovedla druhá třetina. Nebyli jsme v ní vůbec schopní reagovat na hru soupeře, prohrávali jsme osobní souboje, často jsme propadali ve třech útočnících, což pak znamenalo velký nápor na obranu," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Třetí třetinu jsme chtěli s výsledkem něco udělat, ale naši hráči si vůbec nepomáhali. A když už jsme se dostávali do nějakého tlaku, tak inkasujeme vinou rozhozené obrany třetí gól. Potom se nám sice podařilo ještě snížit, jenže závěrečný nápor nám vyrovnání nepřinesl. Nebyli jsme schopní trefit branku a možná nám v koncovce chybělo i trochu více štěstí," dodal šumperský kouč.

„My jsme dobře věděli, s kým máme v Šumperku tu čest, že se odsud body nevozí, hlavně jsme Drakům měli co vracet. Sehráli jsme vynikající partii, v první třetině jsme domácí nepustili do jejich typického tlaku, i když nám v závěru dali šťastný gól, když střela šla tři metry vedle a šla hráči od kalhot do brány," uvedl k zápasu třebíčský trenér Kamil Pokorný.

„Druhou třetinu jsme měli vyhrát větším, než dvoubrankovým rozdílem. Závěr pak byl neskutečně hektický. Vyloučení, zmatky, Šumperk má natolik kvalitní mužstvo, že dalo v power play gól, ale obětavostí jsme výhru uhájili. Já jako trenér jsem v Šumperku vyhrál poprvé," doplnil spokojeně Pokorný.

Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: 19. Finsterle (Holík, Staněk), 59. Holík (Sedlák) - 31. Ostřížek (Fořt, Kaut), 37. Čuřík (Šlahař, Nahodil), 56. Kaut (Fořt, Sláma). Vyloučení: 6:10, navíc Čejka (Třebíč) 10 minut osobní trest, Malena (Třebíč) 10 minut osobní trest a trest do konce utkání. Využití: 2:0. Střely na branku: 37:35. Rozhodčí: Úlehla - Lučan, Svoboda. Diváci: 1142.
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Gewiese, Sedlák, Pastor, Tesařík, Pour - Plášek, Staněk, Finsterle - Červenka, Vrdlovec, Haas - Podešva, Hulva, Hlinka - Brunec, Skoumal, Cink - Kindl. Trenér: Radek Kučera.
Třebíč: Čiliak – Rangl, Malena, Zdráhal, Bilčík, Sláma, Dlapa, Dietz, Čejka – Vondráček, Dolníček, V. Burian – Čuřík, Nahodil, Šlahař – Ostřížek, Kaut, Fořt – Přibyl, Moučka, E. Kadela. Trenér: Kamil Pokorný.