„Domácí hráli dost tvrdě, což nám moc nevyhovovalo, ale určitě to byl hratelný soupeř, měli jsme si odvézt tři body, konečný výsledek je rozhodně velkým zklamáním," prozradil smutně Deníku vedoucí šumperského mužstva Karel Navrátil.

Zejména první třetina byla ze strany hostů velice nepovedená a než se stačili rozkoukat, prohrávali dvoubrankovým rozdílem.

Od druhé části však Šumperk zlepšil svůj herní projev, stačil dokonce srovnat na 2:2, bohužel těsně před druhou přestávkou v oslabení znovu inkasoval.

Ještě jednou se pak Draci vrátili do hry a hned zkraje třetího dějství kontrovali na 3:3, více už toho ale hosté (i vinou nepřesně pískajícího rozhodčího) nestihli a naopak Uherské Hradiště v početní výhodě udeřilo a během závěrečné power play soupeře přidalo pátou trefu do opuštěné šumperské klece.

„V zápase jsme měli strašně málo střel, útočníci dnes zkrátka moc tahali kotouče a pořád se snažili něco složitě vymýšlet. I tohle byl jeden z hlavních důvodů, proč jsme neuspěli," dodal Karel Navrátil.

Další utkání krajského přeboru čeká na Draky v neděli 19. října, kdy od 17 hodin přivítají na svém ledě celek HK Kroměříž.

HC Uherské Hradiště – HK Hokej Šumperk 5:3 (2:0, 1:2, 2:1)

Branky: 8. Šrenk, 10. Schuster, 40. Kotačka (Schuster), 51. Studený (Hrabec), 60. Fridrich (Schuster) -  25. Navrátil (Prokopec), 28. Navrátil (Peška), 45. Langr. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:1. Rozhodčí: Melich – Bačák, Olšar. Diváci: 200.
Uherské Hradiště: Oharek – Stašek, Blažek, Rozhon, Müller, Horenhleď, Fridrich, Hrabec, Karpíšek, Haničinec, Nohal, Šrenk, Schuster, Lašák, Kotačka, Studený, Burša, Foltýn, Ondra. Trenér: Lukáš Kašný.
Šumperk: Hoffmann – Fryč, Patsch, Navrátil, Havlík, Belanis – T. Malý, Šula, Peška – Budina, Prokopec, Horváth – M. Malý, Langr, M. Žálčík. Trenér: Kamil Skoumal.