Draci v přeboru porazili doma Kroměříž

Šumperk – Především díky parádnímu nástupu do zápasu porazili hokejisté Šumperku hrající krajský přebor v neděli na svém ledě vedoucí celek Kroměříže. Doma si tak zatím Draci drží stoprocentní bilanci.

19.10.2014

Draci versus Kroměříž.Foto: DENÍK/Miroslav Pergl

Než se totiž stačili hosté rozkoukat, měli na kontě již po necelých čtyřech minutách hry třígólové manko, které ve zbytku střetnutí marně dotahovali, přesto byl duel dramatický až do samotného konce.

Kroměříž se v Šumperku představila jako celek s výborným bruslením, v jehož středu dělal domácím největší potíže především bývalý hokejista Draků Martin Stejskal, jenž se postaral hned o dva góly svého týmu.

„Narazili jsme na výborného soupeře, který skvěle bruslil i kombinoval. Nám určitě hodně pomohl ten začátek, kdy jsme se střelecky třikrát prosadili, později jsme však trochu přestali hrát," prozradil k zápasu trenér Šumperku Kamil Skoumal.

V polovině střetnutí vedli domácí hokejisté sice přesvědčivě 6:2, jenže Kroměříž stačila v závěru druhé a na začátku třetí třetiny zkorigovat stav na 6:4, záhy ale její snažení přibrzdilo pětiminutové vyloučení.

Dlouhé oslabení hosté ustáli a později začínali mít herně navrch, v době jejich největší převahy je ale srazila do kolen fatální hrubka gólmana, který po vyjetí z branky rozehrál přesně na hůl Pavla Prokopce, pro něhož nebyl problém trefit zcela prázdnou klec – 7:4.

„Tentokrát jsme měli i štěstí na trochu laciné branky, jinak bychom se na výhru určitě daleko více nadřeli. Třeba ten sedmý gól byl pro nás hodně uklidňující," doplnil Kamil Skoumal.

„Sice jsme dorazili v okleštěné sestavě, ale takové chyby, které jsme udělali na začátku, by se nám stávat neměly. Zaspali jsme úvod a to jednoznačně rozhodlo. Třígólové manko se už potom obtížně dohání," přidal se s hodnocením kroměřížský kouč Zdeněk Bečka.

„Později jsme se dokázali vrátit do hry, ale zbytečnými fauly jsme se sami připravili o možnost s výsledkem ještě něco udělat. Třeba za stavu 6:4 uděláme hloupý faul na pět minut, tohle nás hodně zabrzdilo. Za prohru tak můžeme nadávat sami sobě," dodal Zdeněk Bečka.

Šumperk pak nasadil proti loňskému účastníkovi kvalifikace o 2. ligu i trio posil z prvoligového týmu Draků: Ondřeje Starého, Filipa Kužílka a Daniela Vachutku.

Posledně jmenovaný se následně na vítězství podílel dvěma góly a jednou přihrávkou.

HK Hokej Šumperk – HK Kroměříž 7:4 (4:1, 2:2, 1:1)

Branky: 3. Vachutka, 4. T. Malý (Peška), 4. Šula (Patsch), 17. Horváth (Vachutka, Kužílek), 27. Vachutka (Navrátil), 32. Pilavka (Peška), 50. Prokopec – 16. Stejskal (Sedlář), 24. Merta (Gazda), 40. Vybíral (Blažek), 41. Stejskal (Murín). Vyloučení: 4:3, navíc Křemeček (Kroměříž) 5 minut a trest do konce utkání, bez využití. V oslabení: 1:0. Rozhodčí: Zbořil – Kučera, Markovský. Diváci: 50.
Šumperk: Hoffmann (40. Misiorz) – Navrátil, Patsch, Starý, Havlík, Belanis – T. Malý, Šula, Peška – Budina, Prokopec, Pilavka – Horváth, Vachutka, Kužílek – Kovář, M. Žálčík. Trenér: Kamil Skoumal.
Kroměříž: J. Dohnal – Paksi, Jergl, Vinklárek, T. Gazda, Blažek, Vávra – Stejskal, Jelínek, Sedlář – Vaněk, Křemeček, Merta – Vybíral, M. Gazda, Murín – Loupal. Trenér: Zdeněk Bečka.

19.10.2014 VSTUP DO DISKUSE

Velké Losiny doma porazily Dubicko
20

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.