Den a noc tak trochu zatím připomínají poslední vystoupení nováčka 1. hokejové ligy doma a venku. V případě úspěchu proti Horácké Slavii se mohl celek Salithu na tohoto protivníka bodově dotáhnout a udržet kontakt s klidným středem prvoligového pořadí.

Jenže letošní devátá prohra na ledě soupeře stále Draky drží s náskokem jediného bodu naopak blíže sestupovým pozicím, když horší jsou aktuálně pouze Beroun a Kadaň.

Šumperk nezačal v Třebíči špatně, když udeřil 31 vteřin po úvodním vhazování z první akce, kdy situaci dva na jednoho zužitkoval Petr Janečka. Z vedení se přesto hosté dlouho neradovali.

Za necelé dvě minuty totiž domácí srovnali krok a ve 13. minutě vedla Třebíč díky dvěma slepeným trefám Marka Laše rázem 3:1.

Na začátku druhé třetiny se celek Horácké Slavie radoval počtvrté a zdálo se být definitivně rozhodnuto. Šumperk přesto stačil duel ještě zdramatizovat a po gólech Orsavy a Rimmela se vrátil do zápasu.

Obrat se však nekonal. Třebíč naopak využila ve 49. minutě chybnou rozehrávku soupeře a zásluhou Petra Obdržálka, jenž v minulosti oblékal také šumperský dres, pojistila své vítězství.

V samotném závěru si ještě hosté vyžádali oddechový čas a zkusili hru bez brankáře, která ale trvala jen krátce. Zbývající čas Draci po dvou zbytečných vyloučeních dohráli opět s Hylákem mezi tyčemi a ve třech hráčích v poli. Výsledek se přesto již nezměnil.

„Zápas jsme dobře začali, když se nám povedlo dát rychle první gól. Jenže záhy nás podrazila naše disciplína, neboť jsme šli dvakrát do tří. Domácí při gólech ukázali svůj důraz před bránou, když třikrát jsme inkasovali z brankoviště. Za stavu 4:1 to s námi vypadalo zle, přesto jsme se stačili do zápasu ještě vrátit. Když už se zdálo, že bychom mohli mít navrch, dostaneme po chybě pátou branku. Pak už jsme na případný obrat neměli sílu,“ prozradil k utkání šumperský trenér Svatopluk Číhal.

„Dokázali jsme se rychle oklepat z nepovedeného začátku a podařilo se nám protivníka dostat pod tlak, z čehož pramenily jeho fauly. V přesilovkách jsme se ale tentokrát trápili. Dnes se nám tak vyplatil náš důraz v brankovišti. Jenže když vedeme, hokej nás přestane bavit. Za náš přístup nás měl protivník asi více potrestat, aby si to někteří hráči uvědomili. Teprve za stavu 4:3 jsme opět začali hrát zodpovědně a v závěru si výsledek v klidu pohlídali,“ doplnil hodnocení středečního duelu kouč Třebíče Jaromír Šindel.

Další dvě mistrovská utkání 1. ligy čekají šumperské hokejisty v domácím prostředí, když v sobotu 21. listopadu nejprve hostí celek Hradce Králové a o dva dny později pak v rámci vloženého kola uvítají na svém ledě lídra soutěže, tým Ústí nad Labem.

SK Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk 5:3 (3:1, 1:2, 1:0)

Branky: 3. Přibyl, 11. Laš (Nahodil, Sláma), 13. Laš (Ostřížek), 23. V. Burian (Ostřížek), 49. Obdržálek (Nahodil) - 1. Janečka (Antonovič, Hašek), 29. Orsava, 37. Rimmel (Meluzín). Vyloučení: 6:10. Využití: 1:1. Rozhodčí: Wagner - Kajínek, Podrazil. Diváci: 1380.
Třebíč: Štůrala - Kempný, Koktan, Kania, Sláma, Sedláček, Ostrčil, Hrbáček, Gula - Káňa, Bartoš, E. Kadela - Laš, Nahodil, Obdržálek - Přibyl, Zahradník, Čech – V. Burian, Ostřížek, Krätzer.
Šumperk: Hylák - Vosátko, Ondráček, Chatrnúch, T. Sedlák, Zukal, Rimmel, Novajovský - Janečka, Antonovič, Hašek – Z. Sedlák, Hulva, Orsava - Meluzín, Podešva, J. Daneček.