Celek Salithu tak jakoby navázal na předchozí domácí duel s Mostem, v němž měl též nemalé potíže s koncovkou. Na severu Čech pak již pouze potvrdil vizitku se čtrnácti góly zatím druhého nejhůře střílejícího mužstva 1. ligy.

Přestože hosté v sobotním zápase svého protivníka podle oficiálního zápisu přestříleli a vytvořili si řadu dobrých šancí, recept na gólmana Litoměřic Vojtěcha Sedláčka se jim nalézt nepodařilo.

Není od věci dodat, že právě tento brankář patřící Spartě trápil šumperské střelce i v minulém ročníku, kdy hájil barvy jihočeského Písku.

„Bohužel musím konstatovat, že dnes nevyhrál lepší, ale šťastnější. Domácí zkrátka vytěžili z minima maximum, když příležitosti, které měli, tak proměnili," litoval po utkání trenér Draků Radek Kučera.

Domácí si proti Šumperku připsali v každé ze třetin po jednom gólu, což jim nakonec stačilo k tomu, aby si dokráčeli pro vítězství, které je posunulo na čtvrtou příčku tabulky, Draci naopak klesli na jedenáctou pozici.

Poprvé se celek Litoměřic prosadil v 5. minutě, kdy Novák s Haškem ujížděli sami na šumperského gólmana a druhý jmenovaný neměl po ideální přihrávce od svého spoluhráče problém trefit prázdnou klec.

Další trefu domácí přidali při přesilové hře v závěru druhé části. Adam Lapšanský dostal kotouč na levý kruh, položil si obránce i brankáře Draků Vajnera a přes jeho levý beton poslal puk za jeho záda – 2:0.

Definitivní pojistku tým Stadionu přidal ve 45. minutě, ve které Gerhát našel přihrávkou od zadního mantinelu najetého Pavla Mrňu, jenž z první trefil přesně k tyči.

„Těžko můžeme vyhrát, když nedáme gól. Momentálně se příliš trápíme v koncovce. Třeba dnes jsme opět trefovali pouze tyčky, několikrát puk poskakoval v brankovišti, jenže jsme nebyli schopní jej dostat do sítě," dodal smutně šumperský kouč.

To na straně domácích panovala spokojenost - hokejisté Stadionu totiž bodovali už v šestém utkání v řadě.

„Vyhráli jsme 3:0, navíc bez obdrženého gólu, což se cení. Herní projev však nebyl přesně takový, jak bychom si představovali. Utkání jsme neodehráli rychlém tempu, nechci říkat, že se na nás projevila únava. Máme za sebou velice těžké utkání v Hradci, dnes to bylo stejné, bylo vidět, že kluci to chtějí mít co nejrychleji za sebou. Řekl bych, že jsme hráli s velkou zodpovědností, chtěli dotáhnout toto utkání do vítězného konce, což se podařilo. Po první třetině jsme si v kabině něco řekli a jsem rád, že jsme zápas dotáhli do vítězného konce," poznamenal po utkání trenér Stadionu Milan Vrzal.

HC Stadion Litoměřice – Salith Šumperk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Branky: 5. Hašek (Rudovský, Žovinec), 37. Lapšanský (Slížek, Šinágl), 45. Mrňa (Gerhát). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Střely na branku: 25:33. Rozhodčí: Horák - Frodl, Svoboda. Diváci: 1030.
Litoměřice: Sedláček - Kolář, Toman, Žovinec, Veselý, Martinka, Švaříček, Kříž - Mrňa, Gerhát, Kafan - Rudovský, Hašek, Novák - Lapšanský, Slížek, Šinágl - Tvrzník, Žálčík, Antončík - Hlusička. Trenér: Milan Vrzal.
Šumperk: Vajner - Holík, Novotný, Sedlák, Suchý, Tesařík, Geweise, Pastor, Vrána - Staněk, Vrdlovec, Plášek - Haas, Hulva, Červenka - Cink, Skoumal, Blinka - Hlinka, Kindl, Stoklasa. Trenér: Radek Kučera.