Draci vezou bodík z ledu Dukly Jihlava

Šumperk – Prvoligoví Draci vezou cenný bod z Horáckého zimního stadionu, kde při sobotním souboji s jihlavskou Duklou nejprve ve strhujícím finiši dohnali dvougólové manko, aby nakonec podlehli v prodloužení. V tabulce jsou Draci nyní třetí.

27.9.2014

Kouč Draků Radek KučeraFoto: DENÍK/Karel Pech

Na začátku utkání byli i díky několika přesilovkám střelecky aktivnější domácí hokejisté, na úvodní změnu skóre se však tentokrát čekalo až do začátku třetí třetiny.

Jako první pak udeřila Jihlava, navíc hned dvakrát v rozmezí necelé minuty. Nejprve překonal Zelenku z hranice levého kruhu střelou přesně pod víko Tomáš Čachotský a Dukla vedla.

Záhy navýšil domácí náskok ještě loni zlínský forvard Marek Melenovský, jenž si však při své akci počínal tak důrazně, že společně s kotoučem skončil v bráně také otřesený gólman Draků Daniel Zelenka.

Ten se poté jen těžko sbíral z ledu a plochu musel opustit za pomoci spoluhráčů. Mezi šumperské tyče se tedy postavil zkušenější Vladislav Koutský a naopak mladý brankář Salithu putoval do nemocnice s otřesem mozku.

Draci však i po tomto smolném momentu a za takto nepříznivého vývoje předvedli, že letos již rozhodně nehodlají být venku ořezávátkem pro ostatní soupeře.

A opět u toho nemohla chybět druhá pětka Šumperku. V 53. minutě se nejprve k volnému puku dostal Lukáš Žálčík a snížil na 2:1.

Sobotní drama vygradovalo v samotném závěru, kdy při obrovském závaru hostů došlo k úmyslnému posunutí jihlavské klece a sudí nařídil proti Dukle trestné střílení.

K nájezdu se pouhých čtrnáct vteřin před vypršením normální hrací doby rozjel Tomáš Sedlák, který nejprve naznačil střelu, aby záhy bekhendovým blafákem poslal kotouč pod horní tyč a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase poté byli šťastnější v koncovce domácí hokejisté, když v 65. minutě se vřítil do obranného pásma Draků Adam Zeman a blafákem mezi Koutského betony rozhodl o výhře Jihlavy.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas, nás může mrzet smolně inkasovaný první gól, po němž byli domácí najednou v laufu a okamžitě přidali druhý," řekl úvodem trenér Šumperku Radek Kučera.

„Na druhou stranu si nesmírně cením toho, že to kluci nevzdali a ještě se nám povedlo srovnat, bohužel v prodloužení jsme si zase nechali ujet hráče, který rozhodl. Ale vzhledem k průběhu zápasu musíme být se získaným bodem spokojení," uvedl dále šumperský kouč, jenž však asi bude muset v nadcházejícím klání řešit absenci gólmana Zelenky.

„Hrajeme už v pondělí a těžko říct, jak na tom bude. Pokud nebude k dispozici, povoláme na zápas jiného brankáře na střídavý start," dodal Radek Kučera.

Nadcházející utkání 1. ligy sehraje Šumperk již v pondělí 29. září, kdy jako třetí celek tabulky přivítá na svém stadionu od 18 hodin vedoucí Třebíč.

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 3:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)

Branky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žálčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák (trestné střílení). Vyloučení: 3:6, bez využití. Střely na branku: 36:30. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Diváci: 1328.
Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras. Trenér: Petr Vlk.
Šumperk: Zelenka (44. Koutský) - Drtil, Holík, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink. Trenér: Radek Kučera.