Draci vezou bodík z ledu Dukly Jihlava

Šumperk – Prvoligoví Draci vezou cenný bod z Horáckého zimního stadionu, kde při sobotním souboji s jihlavskou Duklou nejprve ve strhujícím finiši dohnali dvougólové manko, aby nakonec podlehli v prodloužení. V tabulce jsou Draci nyní třetí.

27.9.2014

Kouč Draků Radek KučeraFoto: DENÍK/Karel Pech

Na začátku utkání byli i díky několika přesilovkám střelecky aktivnější domácí hokejisté, na úvodní změnu skóre se však tentokrát čekalo až do začátku třetí třetiny.

Jako první pak udeřila Jihlava, navíc hned dvakrát v rozmezí necelé minuty. Nejprve překonal Zelenku z hranice levého kruhu střelou přesně pod víko Tomáš Čachotský a Dukla vedla.

Záhy navýšil domácí náskok ještě loni zlínský forvard Marek Melenovský, jenž si však při své akci počínal tak důrazně, že společně s kotoučem skončil v bráně také otřesený gólman Draků Daniel Zelenka.

Ten se poté jen těžko sbíral z ledu a plochu musel opustit za pomoci spoluhráčů. Mezi šumperské tyče se tedy postavil zkušenější Vladislav Koutský a naopak mladý brankář Salithu putoval do nemocnice s otřesem mozku.

Draci však i po tomto smolném momentu a za takto nepříznivého vývoje předvedli, že letos již rozhodně nehodlají být venku ořezávátkem pro ostatní soupeře.

A opět u toho nemohla chybět druhá pětka Šumperku. V 53. minutě se nejprve k volnému puku dostal Lukáš Žálčík a snížil na 2:1.

Sobotní drama vygradovalo v samotném závěru, kdy při obrovském závaru hostů došlo k úmyslnému posunutí jihlavské klece a sudí nařídil proti Dukle trestné střílení.

K nájezdu se pouhých čtrnáct vteřin před vypršením normální hrací doby rozjel Tomáš Sedlák, který nejprve naznačil střelu, aby záhy bekhendovým blafákem poslal kotouč pod horní tyč a muselo se prodlužovat.

V nastaveném čase poté byli šťastnější v koncovce domácí hokejisté, když v 65. minutě se vřítil do obranného pásma Draků Adam Zeman a blafákem mezi Koutského betony rozhodl o výhře Jihlavy.

„Dnes to byl vyrovnaný zápas, nás může mrzet smolně inkasovaný první gól, po němž byli domácí najednou v laufu a okamžitě přidali druhý," řekl úvodem trenér Šumperku Radek Kučera.

„Na druhou stranu si nesmírně cením toho, že to kluci nevzdali a ještě se nám povedlo srovnat, bohužel v prodloužení jsme si zase nechali ujet hráče, který rozhodl. Ale vzhledem k průběhu zápasu musíme být se získaným bodem spokojení," uvedl dále šumperský kouč, jenž však asi bude muset v nadcházejícím klání řešit absenci gólmana Zelenky.

„Hrajeme už v pondělí a těžko říct, jak na tom bude. Pokud nebude k dispozici, povoláme na zápas jiného brankáře na střídavý start," dodal Radek Kučera.

Nadcházející utkání 1. ligy sehraje Šumperk již v pondělí 29. září, kdy jako třetí celek tabulky přivítá na svém stadionu od 18 hodin vedoucí Třebíč.

HC Dukla Jihlava – Salith Šumperk 3:2 po prodloužení (0:0, 0:0, 2:2 – 1:0)

Branky: 43. Čachotský (Zeman), 44. Melenovský (Seman, Štebih), 65. Zeman (Podlipnik) – 53. Žálčík (Moskal, Staněk), 60. Sedlák (trestné střílení). Vyloučení: 3:6, bez využití. Střely na branku: 36:30. Rozhodčí: Bejček – Kotlík, Zídek. Diváci: 1328.
Jihlava: Kacetl – Zadražil, Dobrovolný, Podlipnik, Dundáček, Štebih, Čáp, Schejbal – Jarůšek, Prokš, Březina, Zeman, Kuřítko, Mikeš, Seman, Melenovský, Štěpánek, Čachotský, Malec, Důras. Trenér: Petr Vlk.
Šumperk: Zelenka (44. Koutský) - Drtil, Holík, Dietz, Sedlák, Novotný, Slavík, Gewiese – Velecký, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Vávra, Berger, Brunec – Kužílek, Vachutka, Cink. Trenér: Radek Kučera.

27.9.2014 VSTUP DO DISKUSE

Tomáš Klus.

Džemfest láká na Tomáše Kluse, tančírnu rozezní Fernando Saunders

10

Babí léto přineslo teplotní rekordy. V Javorníku naměřili 25 stupňů

Lídr ODS Michal Zácha ON-LINE. Ptejte se

Bývalý náměstek primátora Přerova, současný předseda kontrolního výboru přerovského zastupitelstva, otec tří dětí, sportovec, trenér fotbalových nadějí v Kozlovicích a nyní i jednička kandidátky občanských demokratů pro říjnové parlamentní volby v Olomouckém kraji.

Superdebata Deníku: ptejte se Babiše a dalších lídrů

Pokud chcete ještě něco vědět před volbami od kandidujících stran, máte šanci se zeptat právě teď. Deník ji vašim jménem položí už ve čtvrtek 19. října, tedy den před parlamentními volbami, desítce lídrů politických stran při závěrečné předvolební debatě v sídle listu.

Startuje soutěž Chance být hvězdou. Točte a posílejte videa

Parádičky, skvostné góly. Bláznivý maskot, hluční fanoušci (a sličné fanynky). To všechno přináší fotbal. A právě dnes startuje soutěž, jež určí, kde najdete ty nejzajímavější borce.

Motorkář se u Skřítku srazil s volvem, pro spolujezdkyni letěl vrtulník

FOTO z MÍSTA / Pětadvacetiletý motorkář havaroval v neděli 15. října po poledni v úseku mezi mezi Skřítkem a obcí Klepáčov.