Draci vezou z Mostu výhru na nájezdy

Šumperk – Hokejisté Šumperku ukončili sérii venkovních nezdarů a po dvanácti porážkách konečně vyhráli na ledě soupeře. Přesto Draci v Mostě o bod přišli, když uspěli až v samostatných nájezdech.

28.12.2014

Kouč Draků Radek KučeraFoto: DENÍK/Karel Pech

Naopak šnůra proher severočeského týmu se natáhla již na osm střetnutí v řadě. Proti týmu Salithu pak Most ani podruhé v této sezoně doma neuspěl a znovu padl totožným výsledkem 2:3 po penaltovém rozstřelu.

První vážnější šanci nedělního prvoligového střetnutí měli Draci, když v přečíslení dva na jednoho postupovali na domácího gólmana Velecký s Pláškem, Horák však jejich akci zlikvidoval pohotovým semaforem.

V 11. minutě se ale již Šumperk mohl radovat. Moskalovu střelu vyrazil brankář Mostu pouze před sebe a z dorážky otevřel skórel Karel Plášek.

Jenže zkraje druhé třetiny Severočeši využili přesilovou hru, kdy zkušený Alinč našel rozjetého Jana Bojera, jenž překonal Koutského – 1:1.

Šumperku následně vrátil náskok v polovině hry jeho nejproduktivnější hráč Patrik Moskal, který dostal ideální pas na modrou čáru a z brejku překonal Horáka střelou nad vyrážečku.

Těsné vedení poté hosté kontrolovali až do samotného závěru a pomalu se zdálo, že po více než dvou měsících znovu dosáhnou na tříbodový zisk ze hřiště protivníka, leč nestalo se.

Mostecký celek zkusil necelou minutu před vypršením normální hrací doby power play a nakonec pouhých devět vteřin před sirénou Patrik Petruška srovnal na 2:2 a zřejmě tím způsobil nemalý šok skupince šumperských příznivců, která vážila dlouhou cestu na sever Čech.

Vítěze pak neurčilo ani pětiminutové prodloužení, přestože ke konci nastaveného času měl na hokejce rozhodnutí kapitán Draků Aleš Holík, jenže sám před mosteckým gólmanem neuspěl a na řadu přišly nájezdy.

Několik sezon parádní disciplína se letos šumperským hokejistům zatím příliš nedaří, tentokrát ale dokázali v dramatickém rozstřelu uspět.

Po třech sériích byl stav nerozhodný 1:1, při čtvrtém pokusu poslal hosty do trháku Brunec, na jeho trefu však odpověděl Smolka.
Až v pátém nájezdu rozhodl o vítězství Draků svým druhým proměněným pokusem Daniel Vrdlovec a zajistil tak svým barvám alespoň dva body.

„Většinu zápasu jsme byli lepším celkem, oproti včerejšku tentokrát kluci celý zápas makali, jen při nás bohužel nestálo štěstí, možná jsme ho trochu urazili svým sobotním vystoupením v Kadani," prozradil trenér Draků Radek Kučera.

„Kdybychom v utkání odskočili na dvougólový rozdíl, asi bylo rozhodnuto, ale to se nám nepovedlo. Výhra v nájezdech se určitě počítá, ale na druhou stranu jsme trochu smutní, protože jsme si zasloužili všechny tři body," dodal kouč Šumperku.

HC Most – Salith Šumperk SN 2:3 (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 2:3n)

Branky: 23. Bojer (Alinč, Kousalík), 60. Petruška (Smolka, Slavíček) – 11. Plášek (Moskal, M. Haas), 30. Moskal (Brunec, Holík), rozhodující nájezd Vrdlovec. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 45:36. Rozhodčí: Petružálek – Rozlílek, Toman. Diváci: 308.
Most: Horák – Grin, Kousalík, Kasal, Charousek, Hora, Havelka, Procházka, Kříž – Bojer, Alinč, Slavíček – Tauš, Smolka, Havlíček – Nedrda, Přeučil, Petruška – Mical, Válek, Čmolík. Trenér: Václav Baďouček.
Šumperk: Koutský – Holík, Novotný, Sedlák, Bail, Drtil, Gewiese, Starý – Haas M., Plášek, Vrdlovec – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Haas R., Velecký – Vachutka, Rimmel, Popelka. Trenér: Radek Kučera.

28.12.2014 VSTUP DO DISKUSE

Billboardy na I46 mezi Olomoucí a Šternberkem
3

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc.
20

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.

Poslední pracovní den nabídne teploty přes třicet stupňů, víkend ale přinese déšť a výrazné ochlazení. V neděli se rtuť teploměru v Olomouckém kraji vyšplhá jen ke 22 stupňům.

Těžkým zraněním cyklisty skončila nehoda, která se stala ve středu 16. srpna krátce před půl jedenáctou dopolední u odbočky na Kolšov mezi obcemi Lesnice a Sudkov.