Domácí hokejisté nastoupili do zápasu proti Drakům poprvé s novým trenérem Vladimírem Čermákem, který na benátecké lavičce vystřídal Milana Černého, jenž zamířil na pozici asistenta do extraligového Liberce.

Šumperk pak premiérově představil ve své sestavě plzeňského beka Josefa Poura, po zranění se do obrany týmu Salithu vrátil Jan Tesařík a také Petr Gewiese, ten během reprezentační přestávky absolvoval s českou dvacítkou turnaj ve Švédsku.

Zatímco během první třetiny středečního zápasu si hrstka diváků na zimním stadionu v Benátkách příliš hokejových momentů neužila, ve druhém dějství se stalo vše podstatné, co nasměrovalo domácí za vítězstvím.

Hned zkraje druhé třetiny si našel těsně před brankovou čarou volný puk Patrik Maďar a jednoduše jej doklepl do sítě.

Těsně před polovinou duelu inkasoval Tomáš Štůrala podruhé, když při vlastním oslabení zvyšoval na 2:0 Josef Skořepa, když obral o kotouč váhající hráče Draků, vyjel si před bránu a zakončil střelou pod lapačku.

Šumperk záhy odpověděl, když rovněž v početní nevýhodě snížil povedeným blafákem mezi Vošvrdovy betony Aleš Staněk, to však bylo střelecky ze strany Šumperku vše.

Zkušený útočník Draků měl sice ve 35. minutě obrovskou možnost srovnat, jenže po rychlé kombinaci tentokrát trefil pouze chrániče domácího gólmana.

Naopak těsně před druhou přestávkou svou druhou trefou večera Josef Skořepa vrátil Benátkám dvougólové vedení, které domácí dvěma slepenými zásahy ve třetí části navýšili až ke stavu 5:1.

Pátý gól domácích pak vyhnal na střídačku šumperského brankáře Tomáše Štůralu a mezi tyče Draků se po delší době postavil Vratislav Vajner.

Ten sice již ve zbytku hry neinkasoval, ale na porážce Draků to nic nezměnilo. Šumperk tedy prováhal další možnost, konečně se posunout v tabulce do elitní osmičky.

Po další venkovní porážce naopak klesl až na jedenáctou příčku, když na desátém místě jej vystřídaly právě Benátky nad Jizerou.

„Do stavu 2:1 jsme hráli velice dobře, jenže dnes nás srazily do kolen dvě fatální chyby během našich přesilovek, kdy jsme ztratili kotouč. Místo toho, abychom se v těchto výhodách pokusili s výsledkem něco udělat, tak sami inkasujeme, tohle se nám nesmí stávat. Jakmile jsme později dostali na 4:1, bylo po zápase," okomentoval ve zkratce středeční zápas trenér Draků Radek Kučera.

HC Benátky nad Jizerou – Salith Šumperk 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Branky: 23. Maďar (Král), 28. Skořepa, 37. Skořepa, 45. Liška (Vařecha, Jech), 47. Kopic (Jaroměřský, Maďar) - 31. Staněk. Vyloučení: 6:4, bez využití. V oslabení: 2:1. Rozhodčí: Pražák - Kreuzer, Polonyi. Diváci: 252.
Benátky: Vošvrda - Moravec, Kolmann, Jánošík, Jaroměřský, Ulrych, Vitásek, Pabiška, Vála - Vlach, Skořepa, Klimt - Chlapík, Plodek, Jonák - Maďar, Král, Kopic - Vařecha, Jech, Liška. Trenér: Vladimír Čermák.
Šumperk: Štůrala (47. Vajner) - Holík, Novotný, Sedlák, Gewiese, Tesařík, Suchý, Pastor, Pour - Haas, Plášek, Staněk - Rufer, Hulva, Vrdlovec - Finsterle, Cink, Červenka - Blinka, Kindl, Skoumal. Trenér: Radek Kučera.