V jednoznačnou záležitost se změnilo utkání 31. kola první hokejové ligy mezi Olomoucí a Šumperkem. Derby mohlo skončit i vyšším rozdílem. Hanáci však v závěru ztratili hlad po gólech.

Hosté přitom v úvodu hráli téměř dvouminutovou přesilovku pěti proti třem, při které ale nedokázali ani vystřelit na branku. Poté ještě Žigárdy zlikvidoval nájezd Antonoviče, aby z protiútoku skóre otevřel Ondrušek.

Hosty inkasovaná branka zcela položila. Druhou branku přidal Václav Meidl, jehož přihrávku si do branky skopl clonící obránce. Třetí gól zařídil Bordowski, který dorazil Ministrovu střelu.

„První třetinu jsme neodehráli ideálně, ale dali jsme tři góly,“ podivoval se olomoucký trenér Petr Fiala.

Po přestávce se Draci probudili a Žigárdy musel čelit několika šancím. Olomoucký gólman byl ale už bezbranný proti teči Ivana v přesilové hře.

Žádné drama se však nekonalo. Meidl přihrávkou zpoza branky našel Ministra, jenž se bombou z první trefil přesně pod břevno. Pátým gólem Bartoň z branky vyhnal šumperského gólmana Lva, jehož nahradil Tihlář.

Těsně před koncem druhé třetiny chytil brankář Štefan Žigárdy trestné střílení šumperského Robina Kováře.

Domácí pak v poslední části zcela ovládli hru, vytvořili si bezpočet šancí, ale olomoucký odchovanec Tihlář Draky ochránil od ještě většího debaklu.

„Mužstvo tvoří hráči, kteří nejsou schopni hrát první ligu. Proto dosahujeme takových výsledků,“ vystihl hlavní problém Draků šumperský trenér Jiří Otoupalík.

Jeho svěřenci se tak dostávají do kritické situace. Na nesestupovou příčku ve své moravské skupině 1. ligy nyní ztrácejí propastných sedmnáct bodů, na předposlední Prostějov stále body čtyři.

Přitom do konce základní části zbývá odehrát už jen třináct zápasů, potom se poslední dva týmy z moravské a poslední dva týmy z české skupiny 1. ligy porvou ve skupině o udržení o dvě místa zaručující účast v 1. lize i pro příští sezonu.

V současné době je na tom ze čtyř posledních týmů nejhůře Šumperk, ten na poslední celek české skupiny Beroun ztrácí osm bodů, na předposlední Most dokonce šestnáct bodů. Přitom body nasbírané v základní části se počítají i do skupiny o udržení.

HC Olomouc – Draci Šumperk 6:2 (3:0, 2:1, 1:1)

Branky: 6. Ondrušek, 14. Brančík, 16. Bordowski, 35. Ministr, 38. Bartoň, 51. Bartoň – 29. Ivan, 54. Antonovič. Rozhodčí: Mikula – Barteček, Koliba. Vyloučení: 10:6, navíc Klejna (Š) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 942.

Olomouc: Žigárdy – Kříž, Nedbálek, Bartoň, Vyrůbalík, Štach, Chmelíř – Zbořil, Ministr, Bordowski – V. Meidl, Brančík, Žajgla – Bouz, Janečka, Ondrušek – Luňák, Čuřík, Venkrbec. Trenéři: Petr Vlk a Petr Fiala.

Šumperk: Vlk (38. Tihlář) – Galvas, Novotný, Sloboda, Ondráček, Hajas, Šindler – Kubica, Meluzín, Grill – Kovář, Ivan, Ambrus – Klejna, Antonovič, Rákos. Trenér: Jiří Otoupalík.