Šumperští hokejisté podruhé v krátké době selhali na hřišti outsidera soutěže. Ve včerejší předehrávce závěrečného kola základní části 2. ligy prohráli překvapivě v prodloužení s předposlední Břeclaví.

Po nedávné ostudě ve Velkém Meziříčí tak Draci v odvetě opět nečekaně padli s protivníkem, kterého doma přehráli rozdílem třídy.

Hosté sice v zápase dvakrát vedli, ale nakonec se museli spokojit pouze se ziskem jediného bodu za remízu v normální hrací době.

Favorita dostal do vedení již ve 4. minutě Lukáš Duba. Krátce poté mohla Břeclav kontrovat, ale domácí Jakub Barák nevyzrál ze samostatného úniku na Lukáše Danečka, který tentokrát dostal v kleci Draků přednost před zkušenějším Pavlem Maláčem.

Vyrovnání se tak domácí dočkali až v polovině úvodní třetiny. Drakům následně vrátil ztracený náskok v závěru druhé části znovu Lukáš Duba.

Pouze čtyřicet vteřin třetího dějství stačilo Břeclavi, aby opět srovnala krok a střetnutí, na které si našly cestu pouze necelé dvě stovky diváků, se muselo prodlužovat.

Necelou půlminutu před závěrem nastaveného času rozhodli domácí o svém nečekaném vítězství trefou z přesilové hry.

„Začali jsme dobře a rychle se ujali vedení. K tomu jsme soupeře v úvodu jasně přehrávali, jenže potom v nás převládlo určité uspokojení, přestali jsme hrát a protivník vycítil šanci, kterou nakonec využil,“ konstatoval smutně trenér Draků Jiří Režnar.

„Určitě jsme smutní, je to nepříjemné, ale takové špatné zápasy se bohužel občas stávají. I když na druhou stranu, s mužstvem jaké máme k dispozici, by se nám takové výpadky stávat neměly,“ doplnil Režnar.

Další mistrovské střetnutí čeká na šumperské hokejisty až příští neděli 14. ledna, již v rámci nadstavby sudá – lichá. Pokud skončí Šumperk po základní části třetí, zamíří na led čtrnáctého týmu tabulky. V případě teoretického posunu na druhou příčku přivítá doma celek z patnácté pozice.

Druhé místo ale Draci obsadí v tom případě, že Orlová o víkendu prohraje v normální hrací době v Pelhřimově.

HC Břeclav – Salith Šumperk 3:2 po prodloužení (1:1, 0:1, 1:0 – 1:0)

Branky: 11. Hrůza (Barák, Pazdera), 41. Barák (Pazdera, Čikl), 65. Hrůza (Kárný, Nohel) – 4. Duba (Novosad), 38. Duba (Čížek, Osina). Vyloučení: 6:7, navíc Duba (Šumperk) 10 minut osobní trest. Využití: 2:0. Rozhodčí: Váňa – Velinský, Wesley. Diváci: 200.

Břeclav: Chvátal – Strýček, Koš, Laga, Novák, Konta, Popela – Hrůza, Pazdera, Čikl – Mífek, Barák, Nohel – Vaněček, Kárný, Veselský – Lechner, Kurial, Kroupa.

Šumperk: Daneček – Vrtík, Holík, Osina, Blanár, Sedlák, Ondráček, Novotný – Rozum, Meluzín, Vymazal – Brunec, Hulva, Ambruz – Novosad, Duba, Stejskal – Čížek, Drábek, Fischer.