Celek Salithu pak dokázal zabodovat již třetí zápas v řadě, což se mu v dosavadním průběhu letošní soutěže zatím ani jednou nepodařilo. Zdá se tedy, že léčba novým koučem Milanem Mazancem zatím funguje.

Proti Severočechům tentokrát mohl Šumperk využít značné pomoci z partnerských Pardubic, když oproti předchozímu klání zasáhli v domácím dresu do hry obránci Havlík s Bažantem a kompletní východočeský útok Kaut, Šimun, Moučka.

Úvod středečního klání odstartoval slibnou šancí Draků, kterou zastavilo postavení mimo hru, později se na druhé straně protlačil do zakončení agilní Marek Račuk, jehož pokus ale skončil jen posunutou šumperskou bránou.

V 10. minutě mohli jít domácí do vedení, jenže pohledná akce po ose Holík, Vrdlovec, Milfait ztroskotala na betonech kadaňského brankáře.

V úvodu druhého dějství přinesla vzruch po závaru před Svobodou pěstní potyčka mezi Drtilem a Hejcmanem, za kterou oba aktéři vyfasovali dvouminutové tresty.

Během jejich pobytu na trestné lavici se pak poprvé měnilo skóre. Ve 23. minutě nedokázali Draci vyhodit kotouč z obranného pásma, následovala přihrávka na zcela volného Jakuba Chrpu, který si vychutnal gólmana Draků bekhendovou kličkou – 0:1.

Po inkasovaném gólu se Šumperk dostal do herního útlumu a kupil chybu za chybou a jen díky pozornému Svobodovi v šumperské kleci hosté svůj náskok nenavýšili.

Třetí třetina začala tutovkou na straně Draků, kdy Půhoný se ocitl zcela sám před bránou, měl dostatek času i prostoru, klička mu ale nevyšla.

Doposud střelecky neplodné domácí hokejisty nastartovala až početní výhoda. Ve 42. minutě si v ní najel mezi kruhy Tomáš Fořt a střelou po ledě vyrovnal.

Za dalších 54 vteřin navíc Tomáš Brunec šikovně tečoval nahození Drtila od modré čáry a Šumperk tak otočil výsledek na svou stranu.

Vedení Draky povzbudilo a nadále se tlačili dopředu, na druhou stranu hosté dokázali být nebezpeční z protiútoků, problémy dělal domácí defenzivě především šikovný Marek Račuk.

Právě vytáhlý útočník s pětkou na zádech byl ve 46. minutě u nebezpečné akce Kadaně, kterou domácí obrana zastavila jen za cenu faulu.

Kritický moment utkání dokázal Šumperk zvládnout, ubránil oslabení, jenže s přibývajícím časem Severočeši stupňovali svou převahu a hnali se za vyrovnáním.

Jejich snahu však těsně před koncem definitivně utlumil třetí trefou Draků obránce Jan Zdráhal, jenž nejprve efektně obešel protihráče a pak blafákem oklamal i gólmana Dlouhého – 3:1.

„Kadaň hrála od začátku rychle dopředu a my jsme s tím měli v úvodu docela problémy, zejména v první třetině. Jednoduše přecházeli do našeho pásma, od druhé dvacetiminutovky jsme hru dokázali srovnat, přesto jsme ale inkasovali," prozradil úvodem trenér Draků Milan Mazanec.

„Ve třetí části jsme pak využili toho, co od hráčů požaduji. Aktivitou jsme si vybojovali přesilovku, kterou jsme využili, hráli jsme jednoduše. Snažili jsme se všechno střílet na bránu a tečovat, z toho padl náš druhý gól. Ve zbytku hry jsme si obětavou hrou, podpořenou výborným výkonem brankáře došli pro zasloužené vítězství," dodal spokojeně kouč Draků.

Salith Šumperk – SK Kadaň 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 43. Fořt (Vrdlovec), 44. Brunec (Drtil, Půhoný), 58. Zdráhal (Kaut, Moučka) – 23. Chrpa (Macháček, Müller). Rozhodčí: Kika – Rožánek, Konvička. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:0. Diváci: 663.

Šumperk: Svoboda – Holík, Drtil, Puzič, Sedlák, Zdráhal, Havlík, Bažant – Milfait, Vrdlovec, Fořt – Ostřanský, Šebek, Půhoný – Brunec, Plášek, Hroch – Kaut, Šimun, Moučka. Trenér: Milan Mazanec.

Kadaň: Dlouhý – Drtina, Rýgl, Szathmáry, Trefný, Rohan, Charousek, Černý – Kadlec, Kaše, Račuk – Chrpa, Hejcman, Hlava – Vrána, Kverka, Vaněk – Sloboda, Šťovíček, Müller – Macháček. Trenér: Jaroslav Beck.