Jeden bod za jeden gól vezou Draci z Třebíče

Šumperk /TABULKA/ – Teprve potřetí v letošním ročníku 1. ligy dokázali Draci zabodovat na hřišti soupeře, když ve středečním utkání 21. kola proti Třebíči prohrál šumperský celek gólem z poslední minuty prodloužení.

9.11.2011

Logo šumperského hokejeFoto:

Hosté nastoupili do zápasu hned bez tří útočníků základního kádru, nemocného Romana Meluzína a zraněných Tomáše Brunce a Michala Veleckého.

„Tímto se nám vlastně rozpadly všechny tři tradiční formace a museli jsme proto trochu improvizovat se sestavou. Třeba Lukáš Mičulka naskakoval ve dvou útocích,“ prozradil úvodem trenér Draků Radek Kučera.

Naopak podruhé se v dresu Draků objevil mladý vítkovický forvard Michal Hlinka, který se stejně jako při své sobotní premiéře blýskl přihrávkou na gól.

Skóre zápasu se poprvé měnilo na začátku druhé části, kdy šumperský gólman Tomáš Štůrala sice nejprve vyrazil střelu Ondřeje Havlíčka, jenže na jeho následnou dorážku již nestačil a domácí šli do vedení, které Horácká Slavia držela až do závěru normální hrací doby.

V 54. minutě ale Michal Hlinka vyhrál vhazování v útočném pásmu, puk doputoval na hokejku Aleše Křetínského, který propálil třebíčského brankáře Šimona Hrubce ranou mezi betony.

Důležitý duel týmů ze spodku tabulky tak nakonec dospěl do prodloužení, v němž hosté doplatili na vlastní nekázeň.

Úvod nastaveného času sice odstartovaly na straně Šumperku šance Holíka a Novotného, jenže v čase 63:16 byl za podražení vyloučen Jakub Hulva, který navíc obdržel i desetiminutový trest za nesportovní chování a Draci se rázem museli bránil oslabení tři na čtyři.

Pouhých třináct vteřin pak zbývalo do nájezdů, penaltový rozstřel však po kombinaci Slámy, Laše a Havlíčka odmítl vítěznou trefou David Ostřížek.

„Měli jsme spoustu gólových šancí, které jsme však nedali. Je to škoda, mohli jsme klidně vyhrát i za tři body. V každé třetině jsme mohli dát minimálně tři góly, snažili jsme se hodně střílet a tlačit se do prostoru před brankou, což jsme v minulých zápasech nedělali,“ prozradil k zápasu autor prvního gólu Třebíče Ondřej Havlíček.

„Nás dnes hodně podržel gólman Tomáš Štůrala, i když i jeho protějšek chytal dobře, oba celky se snažily vycházet především ze zabezpečené obrany a podle toho vypadá i konečné skóre. Nás může hodně mrzet nastřelená tyčka v prodloužení a pak zbytečný faul, po němž jsme inkasovali rozdílový gól. Na druhou stranu vezeme bod ze hřiště soupeře a to se počítá,“ dodal šumperský kouč Radek Kučera.

SK Horácká Slavia Třebíč – Salith Šumperk 2:1 po prodloužení (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky: 22. Havlíček (V. Burian, Sláma), 65. Ostřížek (Havlíček, Laš) - 54. Křetínský (Hlinka). Vyloučení: 3:5, navíc Hulva (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 1:0. Střely na branku: 51:33. Rozhodčí: Svoboda - Klein, Skopal. Diváci: 1160.
Třebíč: Hrubec - Rangl, Kania, Kadela, Sláma, Brož, Dietz, Valenta - Havel, Dolníček, Laš - Havlíček, Ostřížek, Burian - Kaut, Stejskal, Čech - Vondráček, Dočekal, Přibyl - Vítek
Šumperk: Štůrala - Novotný, Holík, Ondráček, Sedlák, Křetínský, Tesařík, Drtil, Pastor - Cink, Plášek, Hlinka - Mičulka, Hulva, Vrdlovec - Červenka, Matějka, Haas - Skoumal, Vrána.

9.11.2011 VSTUP DO DISKUSE

Velké Losiny doma porazily Dubicko
20

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.