Domácí nastoupili do utkání již s uzdraveným kapitánem Jiřím Haškem, po pauze vynucené zraněním naskočil v šumperském dresu také Martin Podešva. Znovu však Drakům chyběl obránce Robert Kántor.

A právě tvrdé rány tohoto zadáka od modré čáry by se domácím asi tentokrát hodily.

Šumperk měl během středečního klání k dispozici řadu přesilovek, zejména během třetí třetiny, jenže s nimi naložil podle své tradice, když většinou bránu soupeře ani neohrozil.

Zajímavá početní výhoda se Drakům naskytla také hned z kraje hry, kdy byl na pět minut plus do konce utkání vyloučen za píchnutí holí do protihráče zkušený ústecký útočník Jan Alinč a těsně před vypršením jeho trestu putoval následně za katr další hráč hostů.

Šumperk tak v celkovém součtu strávil z úvodních deseti minut téměř sedm s jedním mužem v poli navíc, ale bez kýženého gólového efektu.

Naopak v čase 19:24 poprvé udeřili hosté. Jak se má využít přesilovka pak Slovan předvedl ve 26. minutě, kdy bleskovou kombinaci na jeden dotyk zakončil zcela osamocený střelou do odkryté klece Jiří Zeman.

Drakům se povedlo zápas ještě zdramatizovat díky pohotové dorážce Matěje Pekra v polovině duelu.
Než se však Šumperk stačil nadechnout k náporu, uhasili hosté jeho nadšení trefou na 1:3.

Závěrečné dějství odehráli Draci na své poměry relativně slušně, vytvořili si i několik slibných šancí, ale přidat další branku do sítě vynikajícího Zdeňka Orcta se jim bohužel nepodařilo.

„Přijeli jsme pro tři body, což jsme splnili. Přesto jsme se znovu nevyhnuli naší tradiční slabině, kterou je poslední třetina. Tato část hry se nám letos vůbec nedaří a také proti Šumperku jsme ji odehráli dost špatně. Často jsme zbytečně faulovali a hráli mnohdy až příliš chaoticky, čímž jsme soupeře dostali do hry. Možná někdo čekal, že Drakům nasypeme hodně gólů, ale domácí dnes hráli z mého pohledu v defenzivě velice dobře,“ zhodnotil ve zkratce utkání trenér Ústí nad Labem Petr Rosol.

„První gól jsme zbytečně inkasovali těsně před koncem třetiny, to nás trochu srazilo dolů. Druhý zásah soupeře pak padl v přesilovce, kdy jsme místo vyhození ztratili kotouč a soupeř nás potrestal. Bohužel jsme znovu začali hrát hokej až za stavu 1:3, ale to už je pozdě. Musíme se snažit hrát naplno od začátku a ne teprve za rozhodnutého stavu, který si navíc tak zkušený celek, jako má Ústí, v poklidu pohlídal,“ doplnil trenér Draků Svatopluk Číhal.

Salith Šumperk – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky: 29. Pekr (Přeučil, Sedlák) – 20. Heřman (Šagát, Vobořil), 26. Zeman (Heřman, M. Pšurný), 36. Hanzl (Šagát, Pojkar). Vyloučení: 2:6, navíc Hulva (Šumperk) a Šagát (Ústí) 10 minut osobní trest, Alinč (Ústí) trest 5 minut plus do konce utkání. Využití: 0:1. Rozhodčí: Florián – Brejcha, Suchánek. Diváci: 500.
Šumperk: Hylák - Višňák, Novotný, Sedlák, Ondráček, Rimmel, Zukal - Janečka, Meluzín, Antonovič - Přeučil, Hulva, Pekr - Orsava, Mihalík, Hašek – Podešva.
Ústí nad Labem: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Novotný - Janků, Alinč, Pazourek – M. Pšurný, Pajič, Dragoun - Šagát, Mikulík, Heřman - Kloz, Hanzl, Šaffer.