Proti Východočechům se mohli domácí dostat do vedení již po 95 vteřinách hry, kdy po faulu na unikajícího Cinka nařídil rozhodčí trestné střílení. Tomáš Malý však svůj nájezd neproměnil.

O chvíli později naopak udeřili hosté. Nadšeně hrající Šumperk ale díky dvěma slepeným brankám výsledek otočil, jenže Pardubice bleskově srovnaly a v polovině utkání získaly zpět i ztracené vedení.

Ve třetí třetině se podařilo Mladým Drakům za bouřlivé podpory fanoušků přetlačit skóre na svou stranu, zbytek duelu však dohrávali pod drtivým tlakem soupeře, který v závěru zkusil i hru bez brankáře.

Díky obrovské obětavosti celého týmu ale nakonec těsný náskok domácí uhájili a mohli tak oslavit historicky první vítězství v naší nejvyšší juniorské soutěži.

„Věděli jsme, že soupeř dorazí v nejsilnějším možném složení a zároveň kalkulovali s tím, že by nás mohl podcenit, což se potvrdilo. Musím však ocenit přístup našeho mužstva, hráli jsme zodpovědně a s nasazením. V závěru pak při nás stálo i štěstí. Premiérové tři body jsou pro nás nesmírně cenné,“ prozradil ve zkratce k zápasu trenér juniorů Šumperka Petr Rutar.

MK Mladí Draci Šumperk – HC Moeller Pardubice 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)

Branky Šumperku: 10. Novotný (Přikryl, Havlík), 10. Zacpálek (Žálčík), 43. Peška (Skoumal), 48. Skoumal (Havlík, Žálčík). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3, 4:3.

Šumperk: Peksa – Novotný, Dokoupil, Havlík, Zacpálek, Fryč, Kupčus, Drtil – Peška, Přikryl, Malý – Žálčík, Skoumal, Měrka – Cink, Šoustal, Hlavsa – Poles, Sigmund, Stejskal.

Druhý den už bez bodu

Duel s Mladou Boleslaví odstartovali Mladí Draci parádně. Již 29 vteřin po úvodním vhazování se ujali vedení, které následně při dvojnásobné přesilovce pojistili.

Klasická početní výhoda pak pomohla hostům ke snížení a od tohoto momentu měli až do konce střetnutí navrch, když Mladé Draky převyšovali v bruslení i důrazu.

Do druhé části nastupovala obě družstva za stavu 2:2. V polovině zápasu se sice dostal Šumperk opět do vedení, jenže z náskoku se radoval pouze minutu.

Ve 37. minutě poté Mladá Boleslav poprvé v duelu vedla. Definitivně hosté rozhodli o svém vítězství úspěšně sehranou přesilovkou pět na tři. Šestým zásahem pak dovršil svůj hattrick v utkání mladoboleslavský útočník Milotinský.

Šumperk se přesto nevzdal ani za nepříznivého stavu a těsně před koncem z brejku ve vlastním oslabení snížil. Závěr si ale hosté pohlídali.

„Díky přesilovkám jsme byli v úvodu aktivnějším mužstvem, jenže potom se projevila fyzická i bruslařská převaha soupeře, který nás začal přehrávat. Dnešní duel jasně ukázal, že nás čeká opravdu těžká soutěž,“ doplnil k zápasu s Mladou Boleslaví kouč Rutar.

HK Mladí Draci Šumperk – BK Mladá Boleslav 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Branky Šumperku: 1. Peška (Malý), 7. Peška (Malý), 32. Šoustal (Hlavsa), 55. Malý (Novotný).

Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:6, 4:6.

Šumperk: Peksa – Novotný, Dokoupil, Havlík, Kupčus, Fryč, Drtil, Zacpálek, Žákovčík – Peška, Přikryl, Malý – Žálčík, Skoumal, Měrka – Cink, Šoustal, Hlavsa – Poles, Sigmund, Stejskal.