Pak sice Šumperk bleskově snížil, ale domácí stačili v dalším průběhu hry odskočit až ke stavu 4:1. I v kritické situaci se však Mladí Draci nevzdali a ještě srovnali krok, jenže ve třetím dějství šla Poruba opět do dvougólového trháku a hosté již pouze stačili výsledek zkorigovat a těsně před koncem propásli obrovskou na vyrovnání.

Nic na těsné výhře domácího mužstva poté nezměnila ani závěrečná šumperská hra bez brankáře.

„Pro nás to jsou rozhodně ztracené body, zápas jsme měli vyhrát, ale musíme litovat hlavně nevyužitých šancí ze druhé třetiny, kdy jsme jeli osmkrát sami na gólmana, ale dali z toho jen tři góly," prozradil krátce k zápasu vedoucí týmu Mladých Draků Šumperk Karel Navrátil.

HC RT TORAX PORUBA – HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK 6:5 (2:1, 2:3, 2:1)

Branky: 4. Maček (Odsedek, Kofroň), 5. Rosypka (Jasiok, Kysučan), 25. Kofroň (Odsedek, Vrána), 27. Maček (Kofroň), 50. Pobuta (Dominec), 51. Rosypka (Mihal) – 6. Langr (Žálčík), 30. Stanislav (Žálčík), 36. Langr (Žálčík), 39. Prokopec (Langr, Žálčík), 52. Prokopec (Langr). Vyloučení: 3:3. Využití: 1:1. Střely na branku: 31:29. Rozhodčí: Libiger – Havlík, Jureček. Diváci: 119.
Poruba: Seifert – Vrána, Ryška, Franek, Jasiok, Chamrád, Cháňa – Maček, Odsedek, Kofroň – Kysučan, Mihal, Rosypka – Dominec, Palkovič, Kaleta – Pobuta.
Šumperk: Řoutil (51. Hoffmann) – Navrátil, Vepřek, Pražák, Feledík, Nemeškal – Langr, Kobza, Žálčík – Holinka, Kovář, Stanislav – Galuška, Prokopec, Nedopil.

Ani druhé víkendové utkání 1. ligy juniorka Mladých Draků Šumperk nezvládla, když po páteční porážce na ledě Poruby prohrála i v neděli doma s Přerovem.

Tentokrát sice Šumperk rozehrál zápas podstatně lépe, bohužel nedisciplinovanost vlastního brankáře ve třetí třetině jej stala výsledek.
Ještě na začátku závěrečného dějství totiž vedli domácí poměrem 4:3, ve 42. minutě však gólman Mladých Draků Václav Hoffman napadl protihráče, který ho předtím sekl.

Strážce domácí svatyně dostal za tento zákrok trest do konce utkání a mezi tyče se postavil náhradník Řoutil, jenž příliš své barvy nepodržel a hosté otočili výsledek.

Definitivní pojistku přidal Přerov v samotném závěru střelou do opuštěné klece při šumperské power play.

„Vyloučení našeho brankáře byl zlomový moment zápasu, který jsme do té doby měli ve své režii. Je to další zbytečná prohra, ale doplatili jsme na vlastní nekázeň, to rozhodlo," okomentoval krátce nedělní duel vedoucí šumperského mužstva Karel Navrátil.

HK MLADÍ DRACI ŠUMPERK – HC ZUBR PŘEROV 4:6 (2:1, 2:2, 0:3)

Branky Šumperku: Kobza 2, Holinka, Langr.
Šumperk: Hoffmann (42. Řoutil) – Navrátil, Vepřek, Pražák, Feledík, Nemeškal – Langr, Kobza, Žálčík – Holinka, Kovář, Stanislav – Nastoupil, Prokopec, Nedopil.