Hosté se rychle ujali vedení, když již v 6. minutě měli na svém kontě dvougólový náskok a ještě do konce úvodního dějství stačili zahodit trestné střílení.

„První třetinu jsme byli jasně lepší a svého soupeře přehráli, můžeme však litovat, že se nám nepodařilo vstřelit více gólů,“ prozradil trenér juniorky Mladých Draků Šumperk Kamil Skoumal.

Své vedení pak šumperský celek ve druhém dějství navýšil až na 4:0, postupně ale hosté polevili a domácím se podařilo dvěma zásahy střetnutí zdramatizovat.

Teprve v závěru Mladí Draci definitivně zlomili duel ve svůj prospěch na konečných 6:2. Ještě předtím diváci viděli další dvě trestná střílení, po jednom na každé straně, když v obou případech se vyznamenali gólmani.

Gólem a třemi asistencemi se nejvíce na výhře hostů podílel útočník Vladimír Cink.

Další mistrovské utkání sehrají šumperští junioři až v neděli 24. října, kdy se představí na ledě prostějovských Jestřábů.

HC Frýdek-Místek – HK Mladí Draci Šumperk 2:6 (0:2, 2:2, 0:2)

Branky Šumperku: 3. Hlavsa (Cink), 6. Drtil (Skoumal), 21. Skoumal (Cink), 32. Cink (Hlavsa), 52. Holinka (T. Drtil), 60. Hlavsa (Cink).
Šumperk: Misiorz – T. Drtil, Gewiese, Svoboda, Kvapil – Hlavsa, Skoumal, Cink – Prokopec, Holinka, L. Drtil – Vejchoda, Galuška, Stejskal – Kohout.