V pátečním utkání na ledě Kroměříže byli hosté dvě třetiny jasně lepším mužstvem, v závěru si však nakonec sami zápas ještě zdramatizovali.

Šumperk si postupně vypracoval solidní náskok a ještě dvě minuty před závěrečnou sirénou vedl tříbrankovým rozdílem.

Zbytečné hrubé chyby a laxní přístup ale málem stál Mladé Draky výsledek, když Kroměříž dvěma slepenými zásahy snížila na 5:6, vyrovnání však již nestihla.

„Během třetího dějství jsme pod dojmem náskoku úplně přestali hrát a v závěru jsme si udělali z rozhodnutého utkání drama, když protivník potrestal naše chyby,“ okomentoval ve zkratce střetnutí trenér juniorky Mladých Draků Šumperk Kamil Skoumal.

HC Kroměříž – HK Mladí Draci Šumperk 5:6 (1:2, 1:3, 3:1)

Branky Šumperku: Vejchoda 2, Peška, Skoumal, Stejskal, Cink.
Šumperk: Misiorz – Havlík, Fryč, Slovák, Drtil – Peška, Svoboda, Hlavsa – Skoumal, Stejskal, Cink – Vejchoda, Trtík, Šrámek.

Nedělní domácí klání proti nováčkovi z Hodonína vyhráli Mladí Draci přesvědčivým výsledkem, z duelu si však domácí celek odnesl i řadu šrámů, když Jihomoravané se v Šumperku prezentovali dost nečistou hrou, kterou rozhodčí v mnoha případech přehlížel.

„Soupeř potřeboval nutně vyhrát, protože bojuje na hraně postupu do elitní osmičky. Zápas na našem ledě však psychicky nezvládl. Střetnutí bylo dost nervózní a s řadou zbytečných šarvátek,“ doplnil k druhému utkání uplynulého víkendu šumperský kouč Kamil Skoumal.

Jeho svěřenci vedli po dvou třetinách již 4:0 a teprve v závěrečné části povolili soupeři vsítit alespoň čestný úspěch.

Šumperský útočník Vladimír Cink si pak z vyhroceného utkání odnesl vykloubené rameno.

HK Mladí Draci Šumperk – SHK Hodonín 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)

Branky Šumperku: Fryč, Novotný, Peška, Cink, Hlavsa.
Šumperk: Misiorz – Novotný, Havlík, Fryč, Slovák, Drtil, Doleček – Peška, Svoboda, Hlavsa – Skoumal, Stejskal, Cink – Vejchoda, Trtík, Šrámek.