Do duelu Šumperku s Brnem nasadili trenéři na obou stranách omlazené kádry, z nichž úspěch nakonec slavil ten domácí.

Mladí Draci si rychle vypracovali vedení a po druhé třetině nad svým protivníkem vedli již 4:1. Ve třetí části pak dali domácí výsledku podobu debaklu.

„Nepodali jsme sice optimální výkon, přesto se nám podařilo soupeře celkem s přehledem přehrát,“ prozradil ve zkratce k zápasu trenér juniorky Mladých Draků Šumperk Kamil Skoumal, který ocenil i přínos mladých hráčů z dorostu Prokopce a Sóose. „Hráli opravdu dobře a s přehledem,“ doplnil Skoumal.

Pavel Prokopec navíc zaznamenal svůj první gól mezi juniory v mistrovské soutěži.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Kometa Brno Úvoz 7:2 (2:1, 2:0, 3:1)

Branky Šumperku: Skoumal 2, Hlavsa 2, Stejskal, Malý, Prokopec.
Šumperk: Kulhavý – T. Drtil, Fryč, Havlík, Sóos, Doleček – Peška, Skoumal, Hlavsa – Stejskal, Prokopec, Malý – Vejchoda, Svoboda, Trtík.

Střetnutí proti Havlíčkovu Brodu bylo celou dobu jako na houpačce, v závěru měli nakonec více štěstí hosté.

Šumperk si vypracoval v první části dvoubrankové vedení, celek Rebelu však otočil vývoj ve svůj prospěch.
To stejné se záhy opakovalo na druhé straně a ještě v poslední minutě utkání bránili Mladí Draci těsné vedení 4:3.

Během závěrečného náporu pak hosté z Vysočiny odvolali brankáře a pouhých dvacet vteřin před sirénou nakonec vyrovnali na konečných 4:4.

„Začali jsme velice dobře, ale můžeme litovat řady nevyužitých šancí. Soupeř od druhé části postupně začal přebírat iniciativu, když jsme se poněkud uspokojili naším dvoubrankovým vedením. Konečná remíza je ale spravedlivá,“ uvedl šumperský kouč Kamil Skoumal.

HK Mladí Draci Šumperk – HC Rebel Havlíčkův Brod 4:4 (2:1, 1:2, 1:1)

Branky Šumperku: Stejskal, Malý, Peška, Prokopec.
Šumperk: Kulhavý – Novotný, Fryč, Havlík, Sóos, Doleček, T. Drtil - Peška, Skoumal, Hlavsa – Stejskal, Prokopec, Malý – Vejchoda, Svoboda, Trtík.