Ten je zatím nejslavnější lize o dost blíže, než jeho kamarád a spoluhráč z mládežnických výběrů Šumperka. Zatímco Pospíšil byl v minulém týdnu odeslán Atlantou Thrashers z kempu prvního týmu do farmářského celku Chicago Wolves, kde začne letošní sezonu, Kindl stále usiluje v přípravě o místo v základní sestavě zadních řad Rudých křídel z Detroitu.

Kapitán českého reprezentačního výběru z posledního mistrovství světa dvacítek nastoupil minulý týden v barvách Red Wings do domácího přípravného utkání proti Pittsburghu, v němž se mohl se spoluhráči radovat z těsného vítězství 1:0, které střelou v prodloužení zařídil legendární obránce a veterán Chris Chelios. Kindl strávil na ledě proti Tučňákům v celkovém součtu téměř čtrnáct minut a do statistik se zapsal šesti trestnými minutami.
V odvetě pak Jakub Kindl sledoval duel pouze jako divák z tribuny.