Kůčo, hledej sombrero, tvoji Draci zase vyhráli a jsou už sedmí

Šumperk – Euforie šumperských hokejových fanoušků pokračuje. Draci v sobotu porazili na domácím ledě také Most, vyhráli pošesté v řadě a protlačili se do elitní osmičky 1. ligy. Aktuálně je celek Salithu sedmý.

24.11.2013

Trenér Radek Kučera se zdraví s fanoušky na šumperském zimákuFoto: DENÍK/Jan Kastner

Tříbodový úspěch proti posledním Severočechům se však nerodil lehce a zejména první třetina zápasu byla pro oko diváka jednoduše řečeno dosti nudná.

Domácí sice měli opticky o něco více ze hry, ale na obou stranách se hrálo bez výraznějších šancí a tento spíše taktický boj v úvodu změnu skóre nepřinesl.

Na straně Draků přesto měl velkou možnost Skoumal, ale z první zamířil jen do náruče gólmana. Později kotouč poskakoval těsně před čárou po akci Haase.

„První třetinu jsme odehráli špatně, měl jsem trochu strach, abychom takto nepokračovali i nadále. O přestávce jsme si v kabině řekli, že musíme zlepšit bruslení i kombinaci," konstatoval úvodem trenér Draků Radek Kučera.

Druhé dějství odstartovalo pro domácí dost nešťastným způsobem, neboť během zahajovacího buly protivník rozsekl ret Karla Pláška a ten musel ze zápasu odstoupit. Draci po tomto zákroku hostů měli výhodu čtyřminutové přesilovky, paradoxně v ní ale měl vážnější šance Most. Hosté v nevýhodě nejprve trefili tyč a záhy tvrdou střelou prověřil Štůralu Tauš.

Jenže za vyhození puku šli záhy hosté dokonce do tří, ale nabídnutou možnost Draci nevyužili, naopak málem inkasovali z hole mosteckého kapitána Tauše.

V 28. minutě pak Šumperk zakombinoval v útočném pásmu  a Patrik Moskal poslal kotouč do horní části Volkeho brány. Za necelou minutu navíc znásobil domácí radost Tomáš Langr a zajistil svému týmu dvougólový náskok.

Tento vývoj domácí hokejisty viditelně povzbudil a i nadále se tlačili dopředu, jenže další gól nepřidali a naopak postupně získali převahu Severočeši, jejichž největší příležitostí byl zejména samostatný nájezd Slavíčka, kterého bravurně vychytal Štůrala.

Za Draky odpověděl individuální akcí obránce Starý, když prošel celé kluziště, trefil ale jen připraveného mosteckého gólmana.

Poté domácí pykali za zbytečnou nekázeň, když rozhodčí ve stejném čase vyloučil hned dva šumperské hokejisty a Most měl rázem dvě minuty výhody pět na tři, což domácí tribuny nesly velice nelibě, emoce pak vygradovaly po snížení na 2:1, kdy se Tomáš Pavelka trefil od modré čáry mezi Štůralovy betony a na ledě přistálo několik banánů.

Před třetím dějstvím tak nechali pod hrozbou kontumace sudí zcela vyklidit prostor za střídačkou hostů, aby se mohlo utkání v klidu dohrát.

Hned zkraje závěrečné dvacetiminutovky uklidnil domácí fandy třetí gól, kdy Tesaříkovu střelu tečoval těsně před brankářem Jiří Půhoný.

Od tohoto momentu se duel v podstatě dohrával. Draci zápas již kontrolovali, Most pak předváděl marnou snahu o zteč šumperské klece.

Naopak v 57. minutě definitivně potvrdil výhru Salithu Tomáš Sedlák, jenž využil dvojnásobnou početní výhodu na konečných 4:1.

„Hodně důležité byly ty dva góly, které nám tam v polovině zápasu spadly, i když trochu škoda těch dvou zbytečných faulů, po nichž měl soupeř přesilovku pět na tři a snížil na 2:1. Třetí gól nás však uklidnil a potom jsme už Most k ničemu nepustili," prozradil dále šumperský kouč.

„Ve zbytku hry jsme se snažili hrát hlavně poctivě zezadu, dnes to byl odbojovaný zápas, ale je to lepší než hrát hezky a prohrát. Máme tři body, což je pro nás to hlavní," doplnil Kučera.

„Šumperk dal zkrátka dnes více gólů a proto vyhrál. My jsme neproměnili své vyložené šance, což je náš dlouhodobý problém," prozradil trenér Mostu Leo Gudas.

„Za stavu 2:0 navíc začal soupeř hrát daleko klidněji než v první polovině zápasu, ale jak říkám, pokud nedáme šance, těžko můžeme uspět," dodal bývalý vynikající obránce.

Salith Šumperk – HC Most 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 28. Moskal (Žálčík, Staněk), 29. Langr (Haas, Gewiese), 44. Půhoný (Tesařík, Haas), 57. Sedlák (Dudáš, Moskal) - 39. Pavelka (Zavřel). Vyloučení: 5:9. Využití: 1:1.  Střely na branku: 44:31. Nejlepší hráči zápasu: Tesařík – Pavelka. Rozhodčí: Mrkva, Šír – Klein, Toman. Diváci: 1214.
Šumperk: Štůrala – Novotný, Holík, Dudáš, Sedlák, Starý, Tesařík, Pastor, Gewiese – Půhoný, Plášek, Haas – Žálčík, Moskal, Staněk – Červenka, Skoumal, Brunec – Langr, Cink. Trenér: Radek Kučera.
Most: Volke – Šimon, Charousek, Pavelka, Čížek, Chaloupka, Tůma, Kasal – Tauš, Slavíček, Písařík – Bojer, Smolka, Zavřel – Nedrda, Gerhát, Kafan – Sedláček, Palaščák, Marek. Trenér: Leo Gudas.

24.11.2013 VSTUP DO DISKUSE

Velké Losiny doma porazily Dubicko
20

Losiny opět vítězně, Dubicko je stále na nule

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu.
7

Nehoda na D1 zablokovala tah z Olomouce na Ostravu

Billboardy musí od silnic pryč, nepůjde to lehce

Už jen dva týdny zbývají do chvíle, kdy by z dálnic a silnic první třídy měly zmizet bill-boardy. Novela zákona o pozemních komunikacích určuje kolem důležitých cest ochranná pásma, v nichž nesmějí poutače stát a rozptylovat motoristy. V Olomouckém kraji je takových míst několik a krajský úřad se už nyní obává soudních tahanic o to, aby poutače z blízkosti silničních tahů zmizely.

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nehodu tří aut vyšetřují nyní policistí v Libivé, místní části Mohelnice. Havárie se stala ve čtvrtek 17. srpna krátce po čtvrté hodině odpolední.

Velká světlometová krádež: zaměstnanci ukradli zboží za statisíce

Velkou krádež vyšetřují policisté ve firmě na výrobu světlometů v Mohelnici. Skupina devíti lidí zde kradla výrobky. Celkově způsobili škodu za devět set tisíc korun.