Nový Jičín - Mladí Draci Šumperk 5:5 (2:0, 0:2, 3:3)

Branky: 31. Novotný (Peška), 37. Drtil (Žálčík, Měrka), 42. Sigmund (Ristovský, Dokoupil), 43. Malý (Havlík), 47. Měrka (Žálčík).

Šumperk: Zatloukal – Novotný, Drtil, Dokoupil, Havlík, Žákovčík – Peška, Šoustal, Malý – Ristovský, Poles, Sigmund – Hlavsa, Měrka, Žálčík.

Zatímco hosté přijeli k utkání bez své elitní útočné formace Pekr, Šula, Fischer a k tomu jim chybělo i několik dalších opor, domácí naopak nastoupili kompletní v nejsilnějším možném složení i s hokejisty, kteří pravidelně nastupují ve 2. lize za tamní tým mužů.

„Na utkání proti nám se Nový Jičín patřičně připravil, když nasadil svou nejsilnější sestavu včetně hráčů ročníku 1987. Před utkáním měli dokonce domácí taktickou poradu,“ prozradil jeden z trenérů šumperské juniorky Leoš Minář.

Skutečnost, jak berou Novojičínští duel vážně, pak dlouho potvrzovali i na ledě, když během první třetiny si proti Šumperku vytvořili dvoubrankový náskok.

„Domácí na nás zkrátka vletěli a dlouho nás přehrávali. Zejména jejich první formace nám dělala velké problémy,“ uvedl dále Minář.

Ještě do druhé přestávky stačili Mladí Draci vyrovnat. Pak sice šel Nový Jičín znovu do vedení, jenže Šumperk záhy dvěma slepenými brankami odskočil až na vedení 5:3.

„Za tohoto stavu však zápas svým rozhodování hodně ovlivnil rozhodčí. Přehlédl řadu faulů do oblasti hlavy a krku. Naše kluky ale musím pochválit, předvedli statečný výkon,“ doplnil na závěr Leoš Minář.

Mladí Draci Šumperk - Frýdek-Místek 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Branky: 14. Měrka (Žálčík), 44. Žálčík (Pekr, Šula), 53. Patsch (Fischer), 60. Ristovský (Drtil).

Šumperk: Kolek (33. Zatloukal) – Novotný, Patsch, Havlík, Žákovčík, Drtil – Pekr, Šula, Fischer - Peška, Šoustal, Malý – Ristovský, Poles, Sigmund – Hlavsa, Měrka, Žálčík.

Šumperk se poprvé ujal vedení v průběhu první třetiny, jenže těsně před přestávkou stačili aktivně hrající hosté vyrovnat. V polovině hry pak šel Frýdek-Místek po pěkné kombinační akci dokonce do vedení a Šumperk musel potřetí v řadě na svém ledě jako favorit obracet nepříznivé skóre.

Domácím se ale dlouho nedařilo skórovat, když v řadě případů zakončující hráč vůbec netrefil kotouč. Ve dvou případech měli Mladí Draci i smůlu, neboť hned dvakrát zamířili pouze do tyče. K vyrovnání pomohla Šumperku teprve úspěšně sehraná přesilovka v úvodu závěrečného dějství.

O chvíli později pak v další početní výhodě na modré napřáhl obránce Ondřej Patsch a poslal svůj tým do vedení.

Jedna z opor zadních řad Mladých Draků však nakonec utkání nedohrála, neboť krátce po svém gólu musela odstoupit ze hry po nešťastné srážce s protihráčem, při které si domácí bek nepříjemně poranil koleno.

Definitivně pojistil Šumperk svou výhru v poslední minutě trefou při vlastním oslabení.

„V poslední době se snažíme dávat stále více prostoru mladších hráčům, kteří by měli v mužstvu převzít vůdčí roli po těch, co odchází do mužů. Zatím nám ale připadá, že mají stále co zlepšovat, když se neprosazují tak, jak bychom si představovali,“ uvedl krátce po vítězném utkání s Frýdkem Místkem trenér juniorky Mladých Draků Petr Rutar.