V pátečním utkání se Mladí Draci představili na ledě sestupem také skoro ohroženého Havířova, v sobotu pak doma hostili jeden z nejlepších útoků v extralize, opavský Slezan s druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže.

Havířov Panthers - Mladí Draci Šumperk 2:3 (1:2, 1:0, 0:1)

Branky: 14. Videlka (Křivohlávek, Grigel), 39. Křivohlávek (Pechanec, Grigel) – 13. Skoumal (Zacpálek), 16. Svoboda (Fořt), 48. Cink (Zacpálek).

Šumperk: Misiorz – Fryč, Štefan, Karas, Zacpálek, Hrdlička, Kašpar, Starý – Cink, Prokopec, Stejskal – Tomaník, Skoumal, Tomiga – Fořt, Svoboda, Pezda.

Jeden z dalších klíčových duelů základní části dorostenecké extraligy Šumperk zvládl, když uspěl v Havířově. Soupeře tak Mladí Draci o bod přeskočili v tabulce.

Na zápas dvou mužstev, která stále mají sestupové starosti, se dokázali hokejisté Šumperka dobře připravit a také ve druhém letošním střetnutí proti Panterům naplno zabodovali. Oba výsledky pak mohou mít ve skupině o udržení velkou váhu.

„Věděli jsme, že nás čeká hodně důležitý zápas, na který jsme se perfektně nachystali. Až na drobné výjimky jsme hráli ukázněně a s patřičným nasazením. Zaslouženě jsme uspěli,“ prozradil na úvod asistent trenéra dorostu Mladých Draků Ivan Alka.

O výsledek se však v pátečním klání bojovalo až do samotného závěru. Vedení si jako první vypracovali hosté ze Šumperka, jenže domácí celek rychle odpověděl vyrovnáním. Přesto šli nakonec do kabin s těsným náskokem Mladí Draci.

Havířov pak znovu srovnal krok těsně před koncem druhé třetiny a v poslední části se následně strhl velký boj o rozdílovou branku. Štěstí se nakonec přiklonilo na stranu Šumperka, který zásluhou svého kanonýra a nejproduktivnějšího hráče Vladimíra Cinka deset minut před závěrem zaznamenal vítěznou trefu.

„V utkání jsme byli lepším celkem, když jsme si vypracovali více střeleckých příležitostí. Možná se mohlo vyhrát i větším rozdílem, ale i výhra o gól je obrovsky cenná. Naše mužstvo prokázalo obrovské nadšení a touhu po vítězství. Bylo vidět, jak po předchozích úspěšných výsledcích jde psychika celého týmu znovu nahoru,“ doplnil po výhře v Havířově Ivan Alka.

Mladí Draci Šumperk - Slezan Opava 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Branky: 3. Svoboda (Šrámek), 8. Stejskal (Cink), 17. Prokopec (Cink, Stejskal), 35. Fořt (Šrámek), 48. Stejskal (Cink), 55. Tomiga (Cink) – 22. Novák (Mach), 32. Piskoř (Žídek, Vaněk), 59. Džemla (Kinkor, Koschatzký).

Šumperk: Fabrici – Karas, Štefan, Kašpar, Zacpálek, Hrdlička, Starý – Cink, Prokopec, Stejskal – Tomaník, Skoumal, Tomiga – Fořt, Svoboda, Šrámek.

Šumperk popáté v řadě vyhrál na domácím ledě za tři body, z toho počtvrté s jistým účastníkem play off. Tentokrát stoupající formu Mladých Draků odnesla Opava.

Hosté dorazili do Šumperka i s útočníkem Jakubem Vítkem, druhým nejproduktivnějším hráčem celé soutěže. Jednu z hvězd dorostenecké extraligy však tentokrát zcela zastínil domácí forvard Vladimír Cink, jenž proti Slezanu přihrál na čtyři góly svého týmu.

Mladí Draci začali proti favorizovanému soupeři famózně a během první třetiny jej nepustili prakticky do žádné výraznější šance. Šumperk se rychle dostal do vedení a svou aktivitu záhy vyjádřil dalšími dvěma góly. Tříbrankový trhák domácích pak těsně před přestávkou podržel vynikajícím zákrokem gólman Fabrici, jenž vychytal samostatný únik jednoho z opavských hráčů.

Méně štěstí ale měl brankář Mladých Draků krátce po zahájení druhé části, kdy inkasoval smolnou branku, po které Opava přidala na pohybu a v polovině střetnutí se dočkala kontaktní trefy díky chybě šumperské obrany.

Obdobná hrubka opavského týmu pak darovala Šumperku zřejmě zlomový čtvrtý gól, když jeden z obránců Slezanu rozehrál zpoza vlastní branky přímo na hokejky domácích.

Ve třetím dějství si Opava, která má již definitivní jistotu účasti ve vyřazovacích bojích, vytvořila velký tlak, jenže Mladí Draci se s úspěchem bránili. Několikrát museli domácí hráči i obětavě padnout do střely.

V době největšího náporu soupeře navíc Šumperk dvěma rychlými výpady definitivně zpečetil své zasloužené vítězství. Slezan v samotném závěru stihl pouze zkorigovat výsledek na konečných 6:3 trefou v přesilovce.

„Rozhodla především první třetina, kdy jsme si vypracovali tříbrankové vedení. Od druhé části nás soupeř zatlačil a snížil, rychle jsme však dokázali znovu odskočit,“ prozradil po utkání trenér dorostenců Šumperka Petr Rutar.