Šest kol před koncem finálové skupiny má totiž Šumperk před druhým Havlíčkovým Brodem náskok dvanácti bodů (za vítězství jsou v 1. juniorské lize pouze dva body).

Ve zbývajících duelech by tak museli Mladí Draci vyjít absolutně naprázdno a naopak Rebel všechno vyhrát. Duel závěrečného kola na šumperském ledě navíc minimálně o pět gólů.

V Kroměříži hokejisté Šumperka znovu ukázali, s jakou suverenitou míří do extraligy, když aktuálně poslední celek finálové osmičky přehráli rozdílem třídy.

„Domácí nastoupili k utkání v hodně improvizované sestavě, když měli na soupisce čtyři hokejisty ročníku 1992. Jejich kádr tak příliš neodpovídal úrovni soutěže. Toho si byli naši hráči vědomi a prakticky od desáté minuty nebylo pochyb o tom, že utkání vyhrajeme. Připsali jsme si dva povinné body,“ prozradil k zápasu trenér juniorů Šumperka Petr Rutar.

Mladí Draci nedovolili oslabenému protivníkovi ani čestný úspěch, když sami se prosadili hned sedmkrát. Za jednoznačným výsledkem vykročili hosté již v průběhu první třetiny, kterou vyhráli o tři góly.

V polovině zápasu potom vedl Šumperk hladce 5:0 a do závěrečného dějství poslali trenéři mezi tyče místo Marka Peksy jeho náhradníka Petra Zatloukala.

Většinu ročníku až třetí gólman Mladých Draků, jenž přišel kvůli zranění prakticky o celou sezonu, tak letos poprvé naskočil v šumperském dresu do mistrovského utkání.

Další střetnutí čekají na juniory opět tento víkend, když nejprve v pátek 29. února zajíždí Šumperk do Orlové a v neděli 2. března potom přivítá v atraktivním derby celek prostějovských Jestřábů.

Kroměříž – Mladí Draci Šumperk 0:7

Třetiny: 0:3, 0:2, 0:2

Branky: 4. Šoustal (Malý), 17. Fischer (Patsch), 20. Patsch, 29. Žálčík (Patsch), 32. Malý (Šoustal), 55. Pekr (Fischer, Šula), 59. Pekr (Fischer).

Šumperk: Peksa (41. Zatloukal) – Novotný, Patsch, Havlík, Dokoupil, Žákovčík, Slovák – Pekr, Šula, Fischer – Peška, Šoustal, Malý – Ristovský, Poles, Sigmund – Hlavsa, Měrka, Žálčík.