Lídr druholigové skupiny východ vstupoval do utkání proti Šumperku s vizitkou pěti tříbodových výher v řadě, Draci si pak naposledy posílili sebevědomí drtivou domácí výhrou proti brněnské Technice.

A pohodu z předchozího klání dokázal loňský účastník WSM ligy přenést i do úvodu středečního klání na ledě vedoucího mužstva tabulky, kde se hned v 6. minutě ujal vedení zásluhou Michala Vymazala.

Později si však vybral slabší chvilky šumperský gólman Petr Zavadil a po dvou gólech inkasovaných mezi betony přepustil své místo mezi tyčemi Renému Svobodovi.

Jenže ani náhradník Draků příliš dlouho čisté konto neudržel, kapituloval po necelé minutě v bráně a domácí rázem vedli 3:1.

V dalším průběhu hry pak již hosté sice statečně, leč marně dotahovali nepříznivé skóre. Ve 22. minutě si svůj premiérový gól v sezoně připsal Pavel Sedláček a snížil na rozdíl jediné trefy.

Třináct vteřin za polovinou utkání však Poruba znovu odskočila, když využila přesilovkou. Za necelou minutu Šumperk korigoval zásluhou Michaela Janoty, aby v závěrečných vteřinách druhé části propásl obrovskou šanci na vyrovnání obránce Řezáč.

V průběhu třetího dějství domácí hokejisté odskočili svému protivníkovi až na 6:3 a zdálo, že zápas se bude v poklidu dohrávat, Draci ale stačili vývoj řádně zdramatizovat.

Dva góly Daniela Vachutky vrátily hosty zpět do hry a v poslední minutě se hnali za vyrovnáním při hře bez brankáře.

V power play však ostravský celek zpečetil svou šestou výhru v řadě a pojistil si tak své postavení na čele východní skupiny 2. ligy. Šumperk poté klesl na čtvrté místo.

HC RT TORAX Poruba – Draci Šumperk 7:5 (3:1, 1:2, 3:2)

Branky a nahrávky: 12. Zachar (Tichý, Kafka), 17. Rudl (Sedlář), 18. Kafka (Ballner), 31. Ballner (Zachar, Puzič), 42. Adamík (Vaněk), 50. Seidler (Tomčák, Tichý), 60. Ballner – 6. Vymazal (Vachutka, Matějka), 22. Sedláček (Ostřanský, Pavlovský), 32. Janota (Pavlovský), 55. Vachutka (Sedlák, Vymazal), 57. Vachutka (Sedlák). Rozhodčí: Fiala – Rožánek, Gančarčík. Vyloučení: 7:5, navíc Janota (Šumperk) osobní trest 10 minut. Využití: 2:1. Diváci: 500.

Poruba: Čech – Flašar, Puškár, Bail, Tichý, Adamík, Puzič, Rudl – Slováček, Piecha, Sedlář – Kafka, Zachar, Ballner – Seidler, Tomčák, Vaněk – Orság, Kuťák, Smrčka – Sysala. Trenér: Tomáš Sršeň.

Šumperk: Zavadil (17. Svoboda) – Drtil, Sedlák, Janota, Navrátil, Řezáč, Ďurkáč, Tomek – Matějka, Vymazal, Vachutka – Sedláček, Ostřanský, Pavlovský – Cink, Hroch, Fischer – Langr, Brida. Trenér: Aleš Flašar.