Celek Salithu po celou dobu narážel na neprůstřelnou zeď jménem Martin Volke. Gólman Severočechů posléze byl zcela zaslouženě vyhlášen za hosty nejlepším hráčem utkání.

Draky navíc tentokrát zradila jejich hlavní zbraň, tedy přesilovky, ve kterých jsou nejlepší v celé soutěži. Bohužel zcela otevřeně, šumperská koncovka byla proti Slovanu opravdu prachbídná.

Hned v prvním dějství promarnili domácí několik možností, kdy mohli jít do vedení, leč šance Sedláka, Vachutky či Vrdlovce zůstaly nevyužity.

V 8. minutě navíc uháněl na Volkeho zcela sám Patrik Moskal, jenže ani tahle situace gólem neskončila a později přišel zákonitý trest.

Nejprve ještě Šumperk přečkal více jak minutové oslabení tři na pět, v rovnovážném počtu hráčů ale již hosté udeřili, když bekhendem se prosadil Jan Kloz.

Potom přišla série čtyř šumperských přesilovek v řadě, v nichž však Draci nic světoborného nevymysleli a v polovině střetnutí navíc přišli o svého bodového lídra Patrika Moskala. Ten po dvou osobních trestech za protesty putoval předčasně do kabiny.

K tomu hned záhy opustil nedobrovolně ledovou plochu také obránce Martin Novotný, jenž ve snaze nahodit kotouč do třetiny trefil hlavního rozhodčího, který jeho pokus vyhodnotil jako úmyslný a domácí zadák vyfasoval trest ve hře.

Tento verdikt vyvolal v hledišti řadu vášní a na ledě přistálo několik kelímků s pivem, stejně tak i na střídačce hostů, jedna plastová láhev následně orazítkovala i hlavu hlavního arbitra, který po delších debatách nechal zápas pokračovat.

Draci se tak rázem museli bránit v pětiminutovém oslabení a po vyloučení Aleše Holíka za nedovolené bránění dokonce podruhé v utkání přes minutu znovu ve třech.

V těchto kritických momentech několikrát podržel domácí hokejisty ve hře gólman Koutský, nakonec ale nestačil na dorážku nejlepšího ústeckého kanonýra Jaroslava Roubíka.

Ve třetí části Šumperk marně dobýval ústeckou klec, řada domácích pokusů, ale končila pouze na hrudi připraveného Volkeho.
Teprve ve 46. minutě slavil úspěch důrazný Daniel Vrdlovec, když se nejlépe zorientoval v závaru před brankou a snížil na 1:2.
Poté měli i nadále více ze hry domácí, ale zrazovala je nadále koncovka, nevyužili přesilovku čtyř proti třem a v samotném závěru Šumperk promrhal i 108 vteřin trvající výhodu pět na tři.

Zvrat nepřinesla ani závěrečná power play. Naopak při hře Draků bez gólmana zpečetil výhru Slovanu střelou do opuštěné klece kanonýr Severočechů Jaroslav Roubík.

„Bohužel jsme nedali gól ve hře pět na tři ani čtyři na tři, to se potom těžko vyhrává. V první třetině jsme zahodili několik tutovek, což se na nás podepsalo v dalším průběhu zápasu, k tomu jsme tam měli několik zbytečných vyloučení," konstatoval zklamaně trenér Draků Radek Kučera.

Salith Šumperk – HC Slovan Ústí nad Labem 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky: 46. Vrdlovec (Žálčík) – 16. Kloz (Vágner), 37. Roubík (Holomek), 60. Roubík. Vyloučení: 5:10, navíc Moskal (Šumperk) osobní trest 10 minut a trest do konce utkání, Novotný (Šumperk) trest ve hře. Využití: 0:1. Střely na branku: 28:33. Nejlepší hráči zápasu: Slavík – Volke. Rozhodčí: Úlehla – Křivohlavý, Svoboda. Diváci: 947.
Šumperk: Koutský – Drtil, Holík, Sedlák, Gewiese, Novotný, Slavík – K. Vávra, Vrdlovec, Velecký – Brunec, Moskal, Žálčík – Staněk, Illéš, Blahuta – Cink, Vachutka. Trenér: Radek Kučera.
Ústí nad Labem: Volke – Kolafa, Holomek, Brož, Vágner, Černý, Smetana, Zdvořáček – Budínský, Roubík, Rod – Pořický, Kloz, Merta – Kuchynka, T. Vávra, Přeučil – Baránek, Kopta, Gengel. Trenér: Tomáš Mareš.