Šumperk - Šumperští hokejisté jsou po středečním utkání ve Vsetíně ve velice těžké pozici, když v semifinálové sérii hrané na tři vítězství prohrávají s Valachy již 0:2 na zápasy.

25.3.2009 7

Draci (žluté dresy) podlehli i podruhé v semifinále 2. ligy Vsetínu Foto: DENÍK/Marek Havran

V pátečním duelu na domácím ledě tudíž musí bezpodmínečně vyhrát, jinak pro ně letošní sezona končí.

Draci totiž nezvládli i druhý vzájemný souboj v play off, před jehož začátkem si možná příznivci hostí kladli jedinou otázku, kdo se postaví do šumperské branky?

Záběry kříšení Zdeňka Novosada, kterému po faulu zapadl jazyk, najdette ZDE

Také tentokrát dostal příležitost smutný hrdina předešlého klání Pavel Maláč, který však ani na tento souboj nebude vzpomínat v dobrém, když ledovou plochu opustil po necelé čtvrthodině hry.

Hned v 6. minutě jej po chybné rozehrávce šumperské obrany překonal ze samostatného úniku mezi betony veterán Josef Štraub. Těsně před vypršením 14. minuty poté propustil za svá záda lehké nahození z hole Erika Hrňi a byl vystřídán Lukášem Danečkem.

Po úvodní změně skóre si navíc trenér Draků musel vzít oddechový čas. První třetina tak vyzněla pro Vsetín, který měl více střeleckých pokusů a po zásluze si vytvořil dvoubrankový náskok.

Hned po několika vteřinách druhého dějství se v obrovské šanci ocitl kapitán Roman Meluzín, ale neuspěl. Podobně však se svými možnostmi naložili i další šumperští hráči a znovu tak přišel trest, když v polovině střetnutí svou druhou trefou v zápase zvýšil na 3:0 Erik Hrňa.

Teprve před druhou pauzou vykřesal pro Draky jiskru naděje gólem při vlastním oslabení Jakub Hulva.

Stav 3:1 poté domácí dlouho kontrolovali, závěr střetnutí následně přinesl neuvěřitelné drama. V 54. minutě Jakub Drábek snížil na rozdíl branky a krátce na to neuspěl na druhé straně z brejku Daniel Tesařík.

Záhy propásl obrovskou možnost na vyrovnání Petr Rozum, když sám před bránou nepřekonal ležícího Lukáše Plška, jenž byl ke konci podroben drtivému tlaku hostí. V čase 58:41 navíc zkusil Šumperk štěstí při hře bez brankáře, během níž ale Vsetín potvrdil své vítězství střelou do opuštěné klece.

Miroslav Pergl

VHK Vsetín – Salith Šumperk 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Branky: 6. Štraub (Mikeš), 14. Hrňa (Podešva, Zavrtálek), 31. Hrňa (Podešva, Ašer), 60. Tesařík (Mikeš, Štraub) – 38. Hulva, 54. Drábek (Stejskal, Novosad). Vyloučení: 9:9, navíc Podešva (Vsetín) trest ve hře, Stejskal (Šumperk) 10 minut osobní trest, bez využití. V oslabení: 0:1. Rozhodčí: Smeták – Barteček, Mikler. Diváci: 4260.

Vsetín: Plšek - Haschka, Matula, Rajnoha, Černý, Bezouška, Šimek, Zavrtálek, Pšeja - Knebl, Hrňa, Ašer - Mikeš, Štraub, Tesařík - Gergela, Vaněk, Gajdošík - Plachtovič, Klabačka, Podešva.

Šumperk: Maláč (14. Daneček) – Vrtík, Holík, Osina, Sedlák, Blanár, Hegegy, Ondráček – Rozum, Meluzín, Duba – Ambruz, Hulva, Domian – Novosad, Drábek, Stejskal – Čížek, Brunec, Fischer.