Domácí byli individuálně lepším mužstvem, jenže dopláceli na mizernou koncovku a naopak svými hrubkami umožnili protivníkovi, aby s nimi celý zápas držel krok.

„Mohli jsme již v první třetině střetnutí rozhodnout. Měli jsme řadu šancí, které jsme však nedali a pak se trápili. Mrzí mě, že někteří hráči nepředvedli to, co by měli,“ uvedl trenér šumperských juniorů Kamil Skoumal.

Jako první šli v pátečním utkání do vedení hosté, Mladí Draci ale stačili skóre rychle otočit, Hodonín pak do přestávky vyrovnal.

Na začátcích druhé a třetí části odskočili domácí svému protivníkovi na vedení 4:2, které dlouho kontrolovali. Další ze zmatků před šumperským brankovištěm ale znamenal snížení, když Drtiči využili přesilovku.

V závěru se hosté usilovně snažili vyrovnat, jejich největší tutovku naštěstí pro domácí zlikvidoval úspěšným zásahem betonem gólman Petr Misiorz, a zachránil tak Šumperku výhru.

„Málem jsme doplatili na vlastní nekázeň a zbytečná vyloučení. Naši hráči byli ke konci dost nekoncentrovaní na hru. Řada hrála spíše na sebe, než ve prospěch týmu,“ mrzelo Kamila Skoumala.

HK Mladí Draci Šumperk – SHK Hodonín 4:3 (2:2, 1:0, 1:1)

Branky Šumperku: 6. Cink (Skoumal, T. Drtil), 13. Skoumal (T. Drtil, Doleček), 24. Měrka (L. Drtil), 42. Hlavsa (Stejskal).
Šumperk: Misiorz – T. Drtil, Doleček, Sóos, Drábek, Svoboda, Gewiese – Měrka, Skoumal, Cink – Holinka, Prokopec, L. Drtil – Stejskal, Hlavsa, Vejchoda – Galuška, Kohout, M. Horváth.